עיריית הרצליה העבירה את תקציב אירועי יום העצמאות שבוטלו לטובת אוכלוסיות רווחה, קשישים וניצולי שואה

שרון יונתן

בתמונה: חגיגות יום העצמאות בשנה שעברה

צילום: ארז כרמל

תקציבים שהיו מיועדים לחגיגות יום העצמאות בהרצליה הושקעו בפרוייקטים למען אוכלוסיות רווחה, קשישים וניצולי שואה. כך הודיעה היום עיריית הרצליה לאור מגפת הקורונה שביטלה את כל חגיגות העצמאות המתוכננות. בעירייה ציינו כי השנה יום העצמאות בהרצליה יערך באופן צנוע ויעמוד בסימן חוסן הקהילה וללא הוצאת כספים על זיקוקין וחגיגות.

העברת התקציבים בוצעה כבר לפני שישה שבועות בעקבות הנחייה של ראש העירייה, משה פדלון, ומנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא. בעירייה מסבירים כי התקציבים הופנו בין היתר למען אספקה סדירה ושוטפת של מוצרי מזון וארוחות חמות, חלוקת מסכות הגנה, רכישת מחשבים לתלמידים ממשפחות מעוטות יכולת, טיפול ממוקד במיגון אוכלוסיית בתי האבות בעיר ועוד.

משה פדלון אמר היום: "מדינת ישראל עצמאית ואיתנה גדולתה נמדדת לא רק ביכולת לחגוג ברב פאר אלא גם ביכולת לשמור על איפוק וצניעות ולתעדף את התקציבים בימים אלו למען מי שזקוק לתמיכה".

יהודה בן עזרא הוסיף: "לאור המצב מצאנו לנכון לחגוג את יום העצמאות באופן צנוע ההולם את רוח התקופה – בבתים ובמרפסות. בעוד משפחות שכולות מנועות מלהגיע לקברי יקיריהן לא נכון יהיה לחגוג עם זיקוקין כאילו דבר לא קרה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן