לפני כשנתיים רכשתי דירה בשכונת גליל ים החדשה בהרצליה. שכונה מקסימה, גנים ציבוריים, חיבור לפארק הרצליה והבטחות מהממות לפיתוח השכונה. כל זאת לצד תורן אנטנות סלולריות גדול המוצב בקרבת בתי מגורים ומוסדות חינוך. תורן שמוצב כאן כבר שנים רבות, עוד לפני הקמת השכונה.

עוד לפני כשנתיים, התחלתי להיות מעורבת במאבק להורדת התורן, הנמצא ברחוב הרב קוק על גג בניין בזק לשעבר, במרחק של 70 מטרים מאשכול גנים שהקימה העירייה ברחוב נתן אלבז. ההורים המודאגים החלו לפעול על מנת לקדם את הסרת האנטנות, שהרי לא יתכן שעשרות ילדים יהיו חשופים לקרינה אלקטרומגנטית במשך שעות ארוכות כל יום. קרינה כזו מסווגת כמסרטן אפשרי וההנחיות של הגופים המקצועיים בעולם הינן להימנע מחשיפה ממושכת לקרינה מסוג זה, ובעיקר באוכלוסיות סיכון כמו ילדים. לראיה, גם תכנית האב העירונית של הרצליה מתווה לא להקים מתקני שידור סלולריים בסמיכות למוסדות חינוך.

הבטחות ניתנו מההתחלה. ישבתי בפגישה עם תריסר הורים מהשכונה וקיבלנו הבטחות מראש העירייה, משה פדלון, "התורן יירד עוד לפני תחילת שנת הלימודים! לכל המאוחר אחרי החגים!" בישיבה עם כל ההורים במועצה, הוא העלה את היזם על הקו ופוזרו הבטחות שתוך שבועות בודדים, מיד עם התקבל היתר ההריסה, המבנה עליו עומד התורן ייהרס.

האנטנות על בניין בזק ברחוב הרב קוק. מתי ייהרס הבניין?

האנטנות על בניין בזק ברחוב הרב קוק. הבטחה שלא מומשה

מאז חלפה לא רק שנה, אלא שנתיים ואנו עומדים בפתחה של שנה שלישית, בה עשרות ילדים חשופים יום יום לקרינה. מר משה פדלון, היכן האחריות האישית שלך לתושבים כראש העירייה? הרי זה נכון, שישנן הגבלות משפטיות על העירייה, אך אין בכוחך לדאוג לבריאות התושבים? לפנות באופן אישי לגורמים המתאימים במשרדי הממשלה ולהביא לפירוק התורן?

ראש העירייה, אתה נסמך על ההבטחה שזהו מבנה המיועד להריסה, ואכן כך. רק שליזם אין אינטרס להרוס את הבניין, וכראייה הוא עומד ניצב ולא נראה שיגיעו דחפורים בקרוב לשכונה.

תושבי השכונה עייפים מההבטחות הלא ממומשות, ממראית העין של אכפתיות לבריאות הציבור ולבריאות הילדים. אנו קוראים לך ראש העירייה, תתעורר ותעשה את המוטל עליך. תדאג לתושבים, תפנה לגורמים המתאימים ותביא לפירוק תורן האנטנות לאלתר.

מעוניינים לכתוב לנו טור אישי? שילחו למייל: sharon@sharonline.co.il


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן