יש לצה"ל אלופה חדשה והיא מאזור השרון: תא"ל יפעת תומר ירושלמי תתמנה בקרוב לתפקיד הפרקליטה הצבאית הראשית ותקודם לדרגת אלוף. כך הודיע אתמול שר הביטחון בני גנץ לאחר שקיבל את המלצת הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי.

יפעת ירושלמי (נשואה ואם לשלושה), המתגוררת בשכונת נווה גן ברמת השרון, מכהנת מזה כשנתיים כיועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר והיא תחליף בתפקיד את האלוף שרון אפק, המשמש כיום כפרקליט הצבאי הראשי, ותהיה האישה הראשונה שתכהן בראשות הפרקליטות הצבאית.

קריירה צבאית עשירה

תומר ירושלמי גדלה בנתניה. היא למדה משפטים באונ' העברית, במסגרת עתודה אקדמית, וסיימה את התואר הראשון בהצטיינות. בשנת 1997 התגייסה לפרקליטות הצבאית וכעבור שנתיים סיימה בהצטיינות תואר שני במשפטים. בשנת 2003 נשלחה מטעם צה"ל ללימודי תואר שני בבית ספר למשפט צבאי בוירג'יניה בארצות הברית, אותם סיימה בהצטיינות יתרה.

בשירותה הצבאי שימשה במגוון תפקידים בפרקליטות הצבאית ובהם: עוזרת בכירה לתובע הצבאי הראשי, עוזרת משפטית לפרקליט הצבאי הראשי. במסגרת תפקידיה כעוזרת לתובע הצבאי הראשי עסקה בגיבוש חוות דעת משפטיות ביחס לאסון המסוקים ואסון השייטת. בנוסף, ייצגה את עמדת הצבא לשלילת דרגותיו של אל"מ אלחנן טננבוים.

בשנת 2007 מונתה לשופטת בית הדין הצבאי המחוזי וכעבור שלוש שנים קודמה  לסגנית נשיא בבית הדין הצבאי המחוזי. בשנת 2015 שבה לשרת בפרקליטות הצבאית עם מינויה לתפקיד ראשת מחלקת הייעוץ והחקיקה וקודמה לדרגת אלוף משנה.

ביולי 2019 החליט הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי, על מינויה ליועצת הרמטכ"ל לענייני מגדר, תפקיד בו מכהנת עד היום.. כחלק מתפקידה עסקה בקידום שוויון הזדמנויות מגדרי ובהבטחת סביבת שירות בטוחה ומכבדת ומניעת מקרים של הטרדות מיניות בצה"ל. כעת, כאמור, זכתה לקידום לו ייחלה.

גנץ: "תומר ירושלמי היא אישה פורצת דרך"

שר הביטחון בני גנץ אמר אמש: "תומר ירושלמי היא קודם כל משפטנית מעולה, בעלת ניסיון ורקע נרחב בכלל התחומים של עשיית הפרקליטות הצבאית. אני בטוח שהיא תמלא את התפקיד באופן מצוין תוך התמודדות עם המשימות המורכבות שעל הפרק ובהן המשך ההגנה על חיילי צה"ל, על הדין הבינלאומי וסיוע לדרג המבצעי במילוי תפקידו לפי החוק. תא"ל תומר ירושלמי היא גם אישה פורצת דרך שקידמה בתפקידה הנוכחי רפורמות חשובות למען נשות הקבע, שמלווה את שילוב הנשים בתפקידי מפתח בצה"ל ואת הטיפול בהטרדות מיניות. כשר הביטחון אני גאה למנות אותה לאישה השנייה בדרגת אלוף בצה"ל ואני בטוח שהיא לא תהיה האחרונה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן