אירועי יום הזיכרון לשואה ולגבורה בהרצליה יתקיימו כמובן בצל מגבלות הקורונה, היום (שני) משודרים באתר האינטרנט ובפייסבוק העירוני מפגשי שיח עם זיכרונות, עדויות וסיפורים שיביאו את הפן האישי של הדוברים, כאשר התושבים יצפו בהם בבתיהם.

cocktails 2022. פסטיבל הקוקטיילים. 17-18 באוגוסט. מרינה הרצליה 18:00-23:00

באירוע המרכזי, שיועבר בשידור חי ממרכז תאו, ישוחח העיתונאי בן שני עם אייל צוקרמן, הנכדה של מפקדי גטו ורשה, אנטק צוקרמן וצביה לובטניק, שגם השתתפה בסרט שביים שני ונקרא "קוד צוקרמן", ובו היא יצאה עם שתי אחיותיה למסע גילוי של העבר שעליו לא דיברו במשפחתה. מי שאחראית במידה רבה לגילוי הזה היא ההיסטוריונית ד"ר שרון גבע, שפועלת כדי להציב נשים שנשכחו בקדמת הבמה, והיא תשוחח עם שני בנושא. פרטים על כל האירועים בעיר וההרשמה אליהם ניתן למצוא באתר העירוני ובפייסבוק של עיריית הרצליה.

דאגה לניצולי השואה

בהרצליה מתגוררים כ-1,300 ניצולי שואה, מהם 750 מטופלים במחלקה לרווחת האוכלוסייה המבוגרת.
לאורך השנה, העירייה מציעה לניצולים מגוון שירותים ופעילויות, ביניהם שני מועדונים חברתיים, בית מורשת ומועדון מופ"ת. רבים גם חברים בקהילה תומכת ונהנים מחיבור ללחצן מצוקה, שירותי רפואה ותיקוני בית קלים. בנוסף, מתקיימות בעיר תכניות שונות שעכשיו, בשל אילוץ הקורונה, יעברו שינוי והתאמה, ברוח ההנחיות של משרד הבריאות.


מדובר בתכנית סל"ב (סל לניצול בבית) שבה ניצולים מרותקי בית קיבלו בבית פעילויות על ידי מורים מקצועיים בתחומי התעמלות ואומנות. פרויקט "עכשיו זה הזמן" – ביקורי בית לניצולים ותיאטרון עדות, פרויקט חדש שהתחיל השנה ובמסגרתו תלמידי חט"ב הנגיד מתעדים סיפורי חיים של ניצולים שיהפכו בהמשך להצגה.

 
כחלק מהוויית הקורונה והעובדה שקשישים נאלצים לשהות בסגר, העירייה, במאמץ מרוכז, שלחה מאות ארוחות חמות לבתי ניצולים באמצעות מתנדבים, ובנוסף, שיירות של מכוניות הגיעו לכל בתי האבות בעיר, שבהם מתגוררים ניצולי שואה רבים, ושימחו אותם עם ברכות ופרחים.

 ראש עיריית הרצליה, משה פדלון (בתמונה בעת הכנת סלי מזון עם מתנדבים), אמר היום: "הרצליה פועלת מתוך מחויבות עמוקה לעזור לשורדי השואה החיים בעיר ולהקל עליהם ככל האפשר. הדבר בא לביטוי במיוחד בימים הללו של סגר הקורונה כשהראינו להם כי הדאגה למחסורם ולצורך שלהם באוזן קשבת עומדת בראש מעיינינו".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן