עטר פישר וגאיה הוכברג, תלמידות בבית הספר היסודי "לב טוב", טוענות כי מהלך כזה יקל על הורים רבים מבחינה כלכלית. חבר המועצה יריב פישר, אביה של עטר, העלה את הצעתן כהצעה לסדר בישיבת המועצה האחרונה ונקבע כי הנושא יידון בין הנהלת העיר לבין מועצת התלמידים העירונית

שרון יונתן

בתמונה: גאיה הוכברג (מימין) ועטר פישר

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

יוזמה של שתי תלמידות כיתה ו' הגיעה השבוע לדיון במועצת העיר: ביום שלישי האחרון עלתה בישיבת המועצה הצעה לסדר שכתבו עטר פישר וגאיה הוכברג, בנות 12 מבית הספר היסודי "לב טוב". הבנות יזמו הצעה מיוחדת שעיקרה לאפשר לתלמידים להגיע לבית הספר עם חולצות חלקות ללא סמל בית הספר ובכך להפחית את כמות החולצות לכל משפחה. את ההצעה לסדר העלה יריב פישר, אביה של עטר.

השתיים הסבירו ל"שרון און ליין" מה הביא אותן לחשוב על ההצעה המקורית שנועדה לחסוך עלויות להורים לאחר שנת הקורונה: "אנחנו מבינות שבעקבות הקורונה הורים רבים היו בחל״ת או שהם ללא עבודה ויש משפחות רבות שנמצאות בבעיות כלכליות ולכן חשבנו על נושאים שיקלו על המשפחות האלה. אחת ההוצאות הגדולות לכל משפחה היא לבוש. שמנו לב שכל ילד צריך לקנות כפול חולצות מפני שאי אפשר להסתובב עם חולצות בית ספר מחוץ לבית ספר ואי אפשר להסתובב עם חולצות חלקות בבית הספר. לכן, אנחנו מציעות שתהיה אפשרות ללכת לבית ספר עם חולצות חלקות. אנחנו לא אומרות שצריך לבטל את התלבושת האחידה כולה, כך שהשוויון והאחידות נשמרים והכסף פשוט לא יתבזבז".

השתיים הוסיפו: "הבנו שבקורונה כל ההורים בזבזו כסף על חולצות בית ספר מפני שהיו סגרים ולימודים בזום והחולצות שנקנו בתחילת השנה לא זכו לשימוש וכל פעם שדיברנו על זה אמרנו שאם יהיה אפשר ללכת לבית הספר עם חולצות חלקות זה ממש יעזור לכולם ומעל הכל זה יחסוך לכל משפחה מאות שקלים בשנה".

כאמור, את הצעתן העלה חבר המועצה יריב פישר. לאחר דיון מקיף בהצעה הוחלט שהנושא יעלה לדיון בין הנהלת העיר לבין מועצת התלמידים העירונית, כאשר איה פרישקולניק, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, הזמינה את עטר וגאיה לפגישה בנושא ההצעה לסדר.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן