בעירייה מדגישים את זיהום האוויר והנזק הסביבתי שנגרמים כתוצאה מהמדורות ומציעים מספר פעילויות חלופיות. האם תושבי העיר יישמעו להמלצה? ימים יגידו

שרון יונתן

קרדיט לתמונה: M.t.lifshits, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons

חזקים ביחד. לנדוור

מדי שנה, כאשר ל"ג בעומר מתקרב עולה מחדש הדיון על הנזק הנגרם לסביבה כתוצאה מהמדורות הרבות ברחבי הערים.

עיריית הרצליה יצאה אתמול בקריאה לתושבים להימנע מהדלקת מדורות בל"ג בעומר (שיחול בסוף השבוע הבא) בשל הזיהום הכבד שהן יוצרות, כאשר במקביל היא מציעה מגוון פעילויות אלטרנטיביות: סיור עששיות בתל מיכל ובאקו-פארק אפולוניה, סיור עטלפים בפארק הרצליה, הרצאה של עמיעד לפידות, ראש תחום פסולת ורכז קיימות במרכז תאו – בית לתרבות, אמנות ותוכן.

בעירייה ציינו כי היחידה לאיכות הסביבה בעיריית הרצליה תחלק סאג'ים (כלי בישול להכנת פיתות) לכיתות בתי ספר שיחליטו לחגוג את החג בצורה שונה, ללא מדורה או במדורה בית ספרית אחת.

בעירייה הדגישו כי זיהום האוויר בל"ג בעומר יכול להגיע לעד פי 11 מהממוצע וכי הנזק הסביבתי שנגרם מהדלקת מדורות הוא עצום. בעירייה ציינו כי בעת שריפה נפלטים לאוויר ריכוזים גבוהים של חלקיקים נשימתיים המסוכנים ביותר לבריאות האדם, וכן כמויות גדולות של פחמן דו חמצני, הגורם להתחממות כדור הארץ. למדורות רבות מושלכים גם חומרים סינתטיים, כמו קרשים הצבועים בלכה, ניילון ופלסטיק, וכל אלה גורמים לעלייה משמעותית נוספת בזיהום האוויר.

ראש העירייה, משה פדלון, אמר: "השנה האחרונה, בצל מגפת הקורונה, הזכירה לנו עד כמה אנחנו קטנים ושבריריים אל מול הטבע הגדול. עלינו להקפיד ולשמור על הסביבה שבה אנו חיים, ולרפא ככל האפשר את הנזקים שהלכו והצטברו בשנים האחרונות. אנא הימנעו מהדלקת מדורות, ואני מזמין את כולם ליהנות מהפעילויות האלטרנטיביות שעיריית הרצליה מציעה לתושבים".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

בפייסבוק היו מי שעקצו את העירייה: "טוב עושה העירייה שקוראת לתושבים להימנע ממדורות בל"ג בעומר, אבל חבל שלא נהגה באותה מדיניות עם הזיקוקים ביום העצמאות שגם מזהמים את הסביבה ופוגעים בהלומי קרב ובכלבים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן