עם תחילת האזעקות לעבר יישובי השרון לפני שבוע, פרסמנו כתבה על כך שמקלטים בהרצליה וברמת השרון היו סגורים בשעת הצורך. מאז נפתחו המקלטים, אבל מתברר שיש כאלו שהם מוזנחים ומטונפים בצורה מבישה מאוד.

תושבים המתגוררים בשכונת יד התשעה זועמים על תחזוקת מקלט מספר 123 הנמצא בין הרחובות הרי גלעד והר נבו. כאשר נכנסו למקלט נדהמו התושבים לגלות שהוא מוצף במים ומלוכלך מאוד כפי שניתם לראות בסרטון המצורף שצולם אתמול (שני).

תושבת השכונה אמרה ל"שרון און ליין": "מדובר במקלט מוזנח ומסוכן לציבור כאשר כל הרצפה מוצפת במים ובעקבות כך יש המון יתושים. ההורים שלי מבוגרים ונזקקים לשהות במקלט בשעת הצורך. איך בדיוק מצפים שאנשים ישהו במקלט כזה? בינתיים תושבי השכונה נאלצים לשהות במקלט בחוסר נוחות ובסכנת החלקה בשעת לחץ. שלא לדבר על הרגע שבו לאחר התאפקות ממושכת נאלצים להשתמש בשירותים כאשר כפות רגליהם בתוך המים".

התושבת מציינת כי פנתה למוקד העירוני מספר פעמים כבר ביום חמישי האחרון. "במוקד ענו שאין מה לעשות כרגע כי אנחנו במצב חירום. אנו מבקשים מהעירייה לעזור ולתקן את הנזק שנגרם למקלט כדי להקל על שהותם במקלט. זאת בושה לעיריית הרצליה שמקלט בתחומה מתוחזק בצורה כזאת".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: "עיריית הרצליה הקצתה את המקלט ביד התשעה לטובת הקהילה. לצערנו הרב, מיעוט קטן של תושבים פגע במתקן ובתנאי התברואה בו. העירייה תשוב לנקות ולתחזק את המקלט – אך ככל הנראה, בשל הוונדליזם, יותר לא תאפשר שימוש בו בימי שגרה".

המקלט בשכונת יד התשעה – התושבים זועמים

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן