בן עזרא, ששימש כמנכ"ל העירייה בשש השנים האחרונות, מסיים קריירה עשירה בת 52 שנים של עשייה עירונית. ראש העירייה, משה פדלון, כתב לו: "אני מודה לך על כל השנים הטובות בהן היית חלק איתן ומשמעותי מהעשייה העירונית"

שרון יונתן

סוף עידן בעיריית הרצליה: בתום 52 שנות עשייה עירונית עשירה מסיים היום יהודה בן עזרא, מנכ"ל העירייה, את עבודתו ופורש לגמלאות.

מאחר שבן עזרא (בתמונה) היה מנכ"ל דומיננטי ביותר, מעניין לראות מי ייכנס לנעליו. לאחרונה פרסמנו ב"שרון און ליין" כי גורמים עירוניים מעריכים שיהיה זה אהוד לזר, סמנכ"ל הפרויקטים בעירייה. ביקשתי לאחרונה מבן עזרא לקיים עימו ראיון לרגל פרישתו מהעירייה, אך הוא החליט בשלב זה שלא להתראיין.

באיגרת ששלח לעובדי העירייה כתב בן עזרא: "זו העת וזה הזמן לדעת לפרוש בשיא ולהגיד שלום, עבורי זה היה כמו בית שני, בית שבו מרבית זמני ועתותיי הוקדשו לעיר, לתושביה, לעירייה ולעובדיה, והם רובם ככולם השיבו לי באהבה ובהערכה. אני אסיר תודה לעיריית הרצליה, לבאר ממנה שתיתי מים מתוקים, מרווים ומעשירים שהביאוני עד הלום".

לרגל הפרישה הוציא ראש העירייה, משה פדלון, מכתב פרידה בו כתב: "יהודה, שהקדיש את מרבית שנותיו לעבודה מסורה, עבר מסע ארוך ועם עשרות שותפים הוביל מהלכים, התווה כלים וביסס אבני דרך משמעותיות בתחומי תרבות ואמנות, חינוך, נוער וספורט. בתפקידו האחרון והמשמעותי כמנכ"ל העירייה, הוכיח יהודה כישורי ניהול ומנהיגות, ובתוך אג'נדה לא מתפשרת, מתמידה ועקבית ידע להטות אוזן, לפשר ולמצוא דרכים יצירתיות לפתרון בעיות. אני מודה לך על כל השנים הטובות בהן היית חלק איתן ומשמעותי מהעשייה העירונית".

בן עזרא (בן 68) שימש בעירייה במגוון תפקידים. הוא החל לעבוד עוד לפני גיוסו לצה"ל כמדריך ורכז נוער בשכונת יד התשעה ועם שחרורו ב-1974 התחיל לעבוד כמדריך נוער ובהמשך כמדריך חבורות רחוב. בהמשך מונה למנהל בית נוער, מפקח מנחה בתי הנוער ובתי התלמיד, עוזר מנהל אגף החינוך והרווחה, הקים מסגרות חינוך בלתי פורמלי, את המתנ"סים ואת החברה לתרבות ואמנות והמחלקה המורחבת לתרבות, נוער וספורט, שהפכה לאגף תחת ניהולו. בשש השנים האחרונות כיהן כמנכ"ל העירייה והוביל שינויים ארגוניים משמעותיים לטובת ייעול השירות לתושבים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן