מספר מוסדות חינוך חוברו לאחרונה בסיבים אופטיים לרשת העירונית. בעירייה מדגישים כי החיבור הוא חלק ממהלך נרחב שבו נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות על מנת להגביר את הפיקוח על הנעשה במרחב הציבורי. אלו בתי ספר כבר חוברו? הכל בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

כחלק מהרחבת היישום של "עיר חכמה", פרשה לאחרונה עיריית הרצליה סיבים אופטיים בתוואי רחוב הרב קוק וחיברה את מוסדות החינוך הפועלים באזור וכן את אגף תב"ל לרשת העירונית. מוסדות החינוך שחוברו הם תיכון ראשונים (בתמונה), תיכון הנדסאים, מרכז המדעים ותיכון חדש, ובתי הספר אופק, הנגיד, ויצמן ויד גיורא.

בעירייה מדגישים כי החיבור הוא חלק ממהלך נרחב שבו נעשה שימוש בטכנולוגיות מתקדמות, על מנת להגביר את הפיקוח על הנעשה במרחב הציבורי. מדובר למשל במצלמות אבטחה המחוברות למוקד העירוני ומאפשרות לקבל מידע בזמן אמת על אירועים חריגים המתרחשים, ולתת מענה הולם באופן מיידי. החיבור גם יאפשר צפייה בזמן אמיתי בנעשה בציר הרב קוק מבחינת התנועה ויאגור מידע רב (BIG DATA) לצורך קבלת החלטות.

עוד הדגישו בעירייה כי החיבור של בתי הספר מאפשר פיקוח ובקרה על הנעשה בתוך כתליהם. לגבי אגף תב"ל, עד כה הרישות שלו היה מותנה ביכולות של חברת בזק, ואילו  מעכשיו הוא מחובר לרשת העירונית שמספקת תשתית ויכולת הפעלה חזקות יותר.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אמר: "הפיכת הרצליה לעיר חכמה היא חלק מהחזון העירוני שלנו, כי זהו המפתח לעיר שמנוהלת טוב יותר, שמספקת שירותים משופרים ויעילים ומאפשרת לתושבים ליהנות מאיכות חיים טובה". 

מנהל אגף מערכות המידע בעירייה, אמיר זיו, אמר: "מדובר בפרויקט תשתיתי מורכב במסגרת העיר החכמה שיקדם את הארגון וייתן מענה לשיפור השירות לתושב הן בפן הביטחון הן בפן התנועה על הציר והן בפן של BIG DATA כבסיס לקבלת החלטות. בשנת 2021 נמשיך בפריסת תשתיות ומצלמות ונוסיף יכולות של שליטה ובקרה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן