ביום חמישי הושבתו מחשבים בעיריית הרצליה וביממה האחרונה נפוצו ידיעות כי מדובר בפעילות האקרים שדרשו כופר כדוגמת המתקפה על חברת הביטוח "שירביט". העירייה מכחישה וטוענת כי מדובר בוירוס ומחשביה טופלו כראוי

שרון יונתן

"אין פה סיפור של דרישת כופר אלא וירוס שחדר למערכת" הבהירו הערב בעיריית הרצליה לאור הפריצה שנעשתה למחשבי העירייה ביום חמישי בבוקר. בעקבות הוירוס, שככל הנראה חדר למערכות המיחשוב בעקבות פעילות של האקרים, הוציאה העירייה הודעה ביום חמישי כי בשל תקלה במערכות התקשורת העירוניות יינתן בשעות הקרובות רק מענה טלפוני.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

בעירייה הכחישו הערב (מוצ"ש) את הידיעות שנפוצו ביממה האחרונה לפיהן עיריית הרצליה, בדומה לחברת הביטוח "שירביט", קיבלה בקשת כופר מהאקרים שפרצו למחשביה. פעילות המחשבים הסדירה שבה לפעילות כבר ביום חמישי אחה"צ ומחר יפורמטו עוד מספר מחשבים שנפגעו מאותו וירוס שחדר למערכת.

מהעירייה נמסר בתגובה: "מדובר בוירוס. אין פה סיפור של דרישת כופר. אכן ביום חמישי פעילות התקשורת הושבתה לכחצי יממה. מספר מחשבים, שככל הנראה הוירוס פגע בהם, יפורמטו בימים הקרובים. בזכות מערך האבטחה המתקדם של העירייה- המערכות כבר חזרו לתפקד כתקנן".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן