במסגרת הפעילות, תלמידים בנו רמפות עבור בתי עסק שאינם נגישים, הושק קמפיין "הכי שווה בהרצליה" ויתקיימו מגוון הרצאות של בני משפחה לילדים עם מוגבלות

שרון יונתן

הרצליה מציינת ביום חמישי הקרוב, ה-3.12, את יום הזכויות הבינלאומי לאנשים עם מוגבלות במגוון אירועים מרגשים, שמפנים זרקור לעולמם של האנשים עצמם ולצרכיהם.

כך למשל העובדה שלבתי עסק רבים יש מדרגה בכניסה, דבר ההופך את הכניסה אליהם לבלתי אפשרית עבור מי שמתניידים בכיסא גלגלים. תלמידי בית הספר "מפתן ארז" (בתמונה) בעיר התגייסו למשימה ובהתאמה אישית בנו עבורם רמפות. ביום חמישי, יום הזכויות,  הם יגיעו לבתי העסק ויחלקו את הרמפות.

גם המרחב הציבורי הופך לאמצעי חשוב להעלאת המודעות לנושא. במסגרת זו יעלה ברחבי העיר קמפיין חוצות תחת הכותרת "הכי שווה בהרצליה", שבו מוצגות תמונות של אנשים עם מוגבלויות שונות בפעילות שלא תמיד היינו חושבים שהם יכולים לבצע. בנוסף, בניין העירייה ובית "קינן" בעיר יוארו באור סגול, וזאת כחלק ממיזם  של אתר "שווים" בשיתוף מפעל הפיס והשלטון המקומי.

החל מהיום, ה-1 בדצמבר, ולאורך כל החודש תוצג בבניין העירייה תערוכת "גיבורי על", בה צולמו ילדים עם מוגבלות ומשפחותיהם ברגע פרטי ומעצים. במהלך יום הזכויות יתקיימו אירועי הפעלה והסברה בגני הילדים בעיר באמצעות משחקים וסיפורים מעולמם של אנשים עם לקות ראייה.

במהלך החודש יתקיימו גם הרצאות של ליהיא לפיד "להיות אמא מיוחדת", הרצאתה של אראל לוי, שחיינית פראלימפית  "לקחת את החיים בידיים", הרצאה של אורן הלמן, סמנכ"ל בחברת חשמל "עבודה – מוגבלות לא מגבילה" והרצאה של חגית רון-רבינוביץ' "זה הילד שלי".

האירועים מתקיימים ע"י מחלקת הנגישות, האגף לשירותים חברתיים, אגף החינוך והמרכזים הקהילתיים בעירייה. בנוסף, הבוקר, ראש עיריית הרצליה משה פדלון, יחד עם חברת מועצת העיר, מחזיקת תיק התחבורה, דניאל איזנברג-צדיקים, כתבו לשרת התחבורה מירי רגב והביעו את תמיכתם ביוזמת קבוצת הפעילים של "בית הגלגלים", לקידום תחבורה ציבורית לתחנות הרכבת, ברכבי תחבורה ציבורית, שנגישים לכל אדם, מכל מקום.

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, אומר: "כחלק מהמחויבות של הרצליה לנושא, אנו מעודדים שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות ופועלים לקדם את הנגשת העיר על מנת שהם יוכלו לממש את יכולותיהם וליהנות מאיכות החיים הטובה של הרצליה".

 מנכ"ל העירייה, יהודה בן עזרא, ציין: "המארג המרגש של הפעילויות והאירועים השונים שיזמנו, הוא ביטוי לדרך שבה אנו בעיריית הרצליה פועלים לאורך כל השנה על מנת ליצור עיר נגישה ומכבדת".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן