מדובר בירידה של מקום אחד לעומת הדירוג בשנה שעברה, לרשויות המונות 50 עד 200 אלף תושבים. הנתונים הכלכליים של העירייה בכתבה שלפניכם

שרון יונתן

עיריית הרצליה מדורגת במקום השלישי ברשימת הערים האיתנות מבחינה כלכלית במדד "דן אנד ברדסטריט" לשנת 2020 שפורסם אתמול ומתייחס לערים בינוניות המונות 50 עד 200 אלף תושבים. את המקום הראשון במדד תופסת השנה עיריית כפר סבא ואת המקום השני עיריית רמת השרון. אחרי הרצליה בסדר יורד: עיריית ראש העין, עיריית מודיעין-מכבים-רעות, עיריית רמת גן, עיריית הוד השרון, עיריית גבעתיים, עיריית חדרה ועיריית רעננה במקום העשירי.

חזקים ביחד. לנדוור

מהנתונים עולה כי הכנסות התקציב הרגיל של עיריית הרצליה מסתכמות ב- 949 מיליון שקלים, שיעור עודף בתקציב הרגיל עומד על 2.1%, שיעור גביית הארנונה עומד על 88%, יש בהרצליה 181 עסקים לכל אלף תושבים, שיעור מענקים לסך התקציב הרגיל עומד על 0%. עוד נתון מעניין הוא מספר התושבים בהרצליה שעומד כבר על 106,565, כאשר הדירוג הסוציו-אקונומי של העיר על 8.

עבור הרצליה מדובר בנסיגה של מקום אחד לעומת הדירוג בשנה שעברה (2019), אז דורגה במקום השני, כאשר לפני כן דורגה במקום הראשון בחמש מתוך שש השנים האחרונות (2018, 2017, 2016, 2015, 2013). בשנת 2014 דורגה עיריית הרצליה גם במקום השני, כך שזאת הפעם הראשונה שלה מזה שמונה שנים שהיא מדורגת "רק" במקום השלישי.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן