תושבת שהבחינה בהתקהלות גדולה בגינה ציבורית בערב יום הכיפורים התקשרה למוקד כדי לדווח. במקום לשלוח פקח שיפזר את ההתקהלות נאמר לה במוקד שתפנה למשטרה. עיריית הרצליה סירבה להתייחס לפניית "שרון און ליין" – ואנחנו שואלים את עיריית הרצליה, זאת הדרך להילחם בהורדת תחלואת הקורונה?

שרון יונתן

עיריית הרצליה מתגאה כי החריפה את האכיפה בכל הנוגע לשמירה על הנחיות המאבק במגפת הקורונה, אבל מתברר שבזמן אמת כנראה שאין לה את הכלים או את הרצון להתמודד עם הבעיות החמורות באמת.

תושבת העיר סיפרה אמש ל"שרון און ליין" על תשובה מקוממת שקיבלה מהמוקד העירוני בערב יום כיפור בעת שהתקשרה לדווח על התקהלות המונית בגינה הציבורית בצומת הרחובות העצמאות והרב גורן (בתמונה). תשובת המוקד הייתה שיש עלייה להתקשר למשטרה. פשוט לא ייאמן.

התושבת המתגוררת בקרבת מקום מתארת את מה שאירע: "מחלון ביתי ראיתי התקהלות גדולה בכבישים כאילו לא מדובר בתקופת סגר וקורונה. הייתה אווירה של יום כיפור רגיל. ולא רק בכבישים. גינת "עידן" בצומת של העצמאות והרב גורן הייתה מלאה באנשים מבוגרים, הורים וילדים. עשרות אנשים שהתקהלו קרובים מאוד אחד לשני, כאילו לא שמעו על מגפת הקורונה. התקשרתי למוקד העירוני ודיווחתי על כך אבל שם נאמר לי שעליי להתקשר למשטרה. אמרתי להם שזה לא תפקיד שלי להתקשר למשטרה".

התושבת מסבירה את כעסה על העירייה: "המינימום שהמוקד העירוני היה צריך לעשות זה להוציא למקום פקח כדי שיפזר את ההתקהלות. לא ביקשתי שיחלקו דו"חות אבל המינימום זה לדאוג לפיזור ההתקהלות. ראיתי כתבה אצלכם שהעירייה יצאה בתכנית חדשה לצמצום התחלואה, אבל הנה דוגמא שהיא לא עושה את הפעולות המתבקשות והפשוטות. איזו תשובה זאת תפני למשטרה? ככה בטח לא נלחמים בהורדת התחלואה".

התושבת מסבירה את חששה לקראת ימי חג הסוכות הקרובים: "יש לי חשש כבד, כפי שהעירייה לא ידעה לפזר התקהלויות ביום כיפור, שהיו צפויות וידועות, כך היא לא תוכל להתמודד מול התקהלויות בסוכות גדולות ברחבי העיר".

העירייה סירבה להתייחס לפניית "שרון און ליין".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן