שפע פעילויות, משחקים, מוזיקה ועוד, באווירת סוכות וגם להקלה על מצוקת הסגר. ראש העירייה משה פדלון: "אנו עושים כל שבכוחנו לצמצום התחלואה ולסיוע לקהילה"

שרון יונתן

מגוון יוזמה קהילתיות בעיריית הרצליה לחיזוק אווירת חג הסוכות וגם כדי להקל על תחושת הסגר: כך למשל, חולקו לתושבים במהלך השבוע מעל 1,000 ערכות יצירה לסוכה הכוללות, בין השאר, דף עם הכותרת 'המשפחה שלי' שבו הילדים יכולים לצייר את בני משפחתם. בהמשך ציורי המשפחות ייתלו בשרשראות על שערי בתי הספר.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

בקהילת יוחנני הירוקה, לכבוד חג הסוכות, יתקיים במהלך חול המועד סוכות משחק 'הכר את האושפיזין' – משחק קהילה וירטואלי שמטרתו להכיר את משפחות הקהילה. במסגרת המשחק כל משפחה מקבלת חבילה עם שאלה ורמזים ממשפחה אחרת, ברגע שמבינים את הרמזים ומי היא אותה משפחה, ניגשים אליה ומביאים שי קטן – לאחר מכן, מעבירים את החבילה למשפחה אחרת. 

הרכזות הקהילתיות בשכונות לא הסתפקו בכך ויזמו פעילויות נוספות. היום (רביעי) מתקיימת תכנית "שומרים על קשר עם חכמי העיר", שבמסגרתה יצטרפו 100 מתנדבים למעגלי ההתנדבות בעיר וישמרו על קשר וחם עם תושבים בעלי ניסיון חיים, בני 74 עד 120. בשל הסגר, שמירת הקשר נעשית בטלפון. בעירייה מציינים כי מדובר ביוזמה משותפת של אגף הרווחה, מחלקת ההתנדבות וצוות הקהילה הכשרת מתנדבים. מחר (חמישי) יגיעו מתנדבים לבתי האבות בעיר וישמיעו, מרחוק כמובן, מוזיקה להנאת הדיירים.

פעילויות מחממות לב נוספות: בימי הסגר אורגנה פעילות קטיף פרחים למען קשישי שכונת נווה ישראל, במתנ"ס בקהילת נחלת עדה וגן רש"ל פעל שירות להבאת ספרים עד הבית למבודדים בקהילה וכן נערך משחק קהילתי "חפש את המטמון".

ראש עיריית הרצליה, משה פדלון: "אנו מצויים בעיצומו של משבר חסר תקדים, ואנו עושים כל שבכוחנו על מנת לצמצם את התחלואה ולהקל על התושבים כדי שהם יוכלו ליהנות בבית ולהמעיט ככל האפשר ביציאה החוצה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן