ילד בן שנה ושמונה חודשים נפל אמש לבור ספיגה מלא במי ביוב במקלט בשיכון גורדון בהרצליה הצעירה בעת שמשפחתו ביקשה להגן על עצמה בעת מטח הטילים. הילד פונה לאשפוז בבית החולים ואמו זועמת: "זאת רשלנות ומחדל של עיריית הרצליה. לא ייתכן שבמדינת ישראל מקלטים לא יהיו מתוחזקים כראוי". עיריית הרצליה בתגובה: "האירוע ייבדק וייחקר לעומקו"

שרון יונתן

בתמונה: בור הספיגה במקלט אליו נפל הילד

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

ככל שעוברות השעות מאז האזעקות אמש מתברר עד כמה תחזוקת המקלטים בהרצליה היא פשוט רשלנית ושערורייתית.

הבוקר פרסמנו ב"שרון און ליין" על כך שמקלטים רבים היו נעולים אמש, כך שתושבים לא יכלו להיכנס אליהם בעת מטחי הטילים על איזור השרון, אבל כעת מתברר גם שההזנחה במקלטים גרמה למחדל נוראי שהביא לפציעתו של ילד קטן שהובהל לבית החולים "מאיר" לאחר שנפל לתוך בור ספיגה מלא במי ביוב.

המקרה אירע אמש במקלט העירוני הנמצא בתוך מתחם שבט הצופים "רשפים" בשיכון גורדון, כאשר אמא לשני ילדים קטנים, בני שנה ושמונה חודשים וחצי שנה, הגיעה למקלט עם אמה ולא שיערה כי הצורך להגן על עצמם מטילים יסתיים באשפוז בבית חולים.

האמא משחזרת את אשר אירע: "כאשר הגענו למקלט היו מעט תושבים ומספר מדריכים של הצופים שהיו בעת פעילות. נתתי לבן הגדול שלי, בן שנה ושמונה חודשים, כדור כדי שישחק איתו. פתאום שמענו אותו בוכה ולא ראינו איפה הוא עד שהבחנו שהוא נפל לתוך בור ספיגה מלא במי ביוב בעומק של 80 ס"מ. מהר מאוד הוצאנו אותו משם ושמנו לב שהוא בלע מי ביוב ומתחיל להיחנק ולכן הזמנו אמבולנס שהגיע במהירות ופינה אותנו לבית החולים מאיר".

בבית החולים עבר בנה סדרת בדיקות וצילומים ולפני זמן קצר שוחרר לביתו. האם: "בגלל מי הביוב קיים חשש שיתפתח אצלו חייזק ולכן הוא קיבל טיפול אנטיביוטי לעשרה ימים. הילד בטראומה רצינית מאוד. הוא מאוד מפחד ובלילה התעורר בצרחות כאילו מרביצים לו".

הכל קורא פה - חודש הקריאה בהרצליה. יוני 2022 שעת סיפור, מופעים והרצאות, אירועים מהספרים. לחץ לצפייה בכל מה שקורא

האמא מספרת על המזל שהיה לבנה: "גובהו 1.10 מ', כך שאם הוא היה קצת יותר נמוך הוא היה יכול לטבוע לגמרי. מתברר שכיסו את הבור עם בד יוטה שמנע את הריח הנוראי של מי הביוב וברגע שבני דרך על היוטה הוא נפל לתוך הבור. מה זאת השטות הזה? מי מכסה בור כזה עם בד יוטה?"

האם טוענת למחדל ורשלנות מצד העירייה. "פניתי לעירייה והגיע לשם מישהו מהביטחון ואמר שהיה אמור להיות שם ברזל מעל הבור והייתה צריכה להיות משאבה שמנקזת את מי הביוב. בפועל הדברים האלו לא היו קיימים והבן שלי שילם את המחיר. זהו מקלט עירוני ולא מתוחזק בכלל ולכן יש לי כעס גדול על העירייה. זה מחדל שיכל להיגמר במוות של בני. אם הוא היה קצת יותר נמוך הוא פשוט היה טובע ומת. אני מתכוונת לתבוע את העירייה על רשלנות. לא הגיוני שמקלטים במדינת ישראל לא יהיו מתוחזקים. מתברר שיותר מסוכן ללכת למקלט מאשר להישאר בבית".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: האירוע ייבדק וייחקר לעומקו

אנו ב"שרון און ליין" נשמח לקבל ממכם כל מידע הקשור להסלמה במצב הביטחוני בהקשר לערים שלנו: הרצליה, רמת השרון ורעננה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן