האם נגנב מידע חיוני של תושבי הרצליה? עיריית הרצליה קיבלה במהלך החג דיווח על כך שהאקר פרסם טענה לפיה הצליח לכאורה לגנוב מידע על 7 מיליון אזרחים ישראלים מתוך מאגר מידע של החברה לאוטומציה, המנהלת את מערכות המחשוב של מרבית הרשויות המקומיות בישראל.

בהודעה שהוציאה אתמול (שלישי) העירייה נכתב: "ידוע לנו כי ברגעים אלו מבוצעת בדיקה מקיפה של האירוע ברמה הלאומית. עיריית הרצליה עומדת בקשר רצוף עם כל הגורמים המטפלים כולל אתר CITY4U השייך לחברת ‘אוטומציה החדשה’, ומערך הסייבר הלאומי ותמשיך לעשות הכל למען שמירת הפרטיות של תושבי העיר. לצורך כך, הורה ראש העירייה, עם קבלת המידע בערב החג, על הקמת צוות ייעודי הכולל מומחים להגנה על הפרטיות אשר יבחן אם התבצעה פגיעה בפרטיות של תושבי העיר, והצוות יפנה באופן אישי לכל תושב שנחשד שפרטיותו נפגעה כדי להדריך אותו כיצד לפעול".

במרכז לשלטון מקומי גורסים כי אין לתושבים סיבה לדאגה. לירון דורון לוי, סמנכ"ל אסטרטגיה קשרי ממשל וראש המטה, במרכז השלטון המקומי, שיגר מכתב לראשי הרשויות ובו כתב: "לאור הדיווחים על פריצה לכאורה למערכות המחשוב של החברה לאוטומציה ואיתור פרטי תושבים, ערכנו בירורים מול מערך הסייבר הלאומי ומול החברה. להבנתנו, וממה שידוע נכון לעכשיו, מדובר במידע ישן שמהימנותו ומקורו נמצאים  בבדיקת החברה. כאמור האירוע כפי שדווח לנו, לא התרחש בימים אלו. נמשיך לעדכן במידה ויהיו פרטים נוספים".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן