השישה (רוני בלקין, גיא קלנר, עידן למדן, ירון גדות, שמוליק גריידי ורמי בר לב) פנו לראש העירייה, אבי גרובר, בדרישה לקיים דיון במועצה עד סוף החודש: "הנושא חשוב מדי, עקרוני מדי וכבד משקל מספיק על מנת שיוצג כראוי למליאת מועצת העיר"

שרון יונתן

כמעט שנה לאחר שאושר במועצת העיר על הקמת מבנה הקבע של בית הספר "יעל רום" בחורשת העמל (בתמונה), חוזר הנושא לסדר היום הציבורי וזאת בעקבות דרישה שהיפנו שישה חברי מועצה (רוני בלקין, גיא קלנר, עידן למדן, ירון גדות, שמוליק גריידי, רמי בר לב) לראש העירייה, אבי גרובר, לקיום ישיבת מועצה שלא מן המניין בנושא.

בנייתו של בית הספר הייתה אמורה להתחיל בחודש ספטמבר הקרוב כדי שבית הספר יפתח בשנת הלימודים הבאה, ספטמבר 2021. מאז שהנושא אושר לפני כשנה במועצה (אוגוסט 2019) התבצע שינוי תכנוני – העלאת אולם הספורט מעל האדמה ובניית חניון תת קרקעי. חברי המועצה רוצים להבין את המשמעות התקציבית לכך והאם העירייה תעמוד במסגרת של 40 מיליון שקלים שהוקצו לבנייה.

במכתב שהעבירו לגרובר כתבו השישה: "נושא הקמת בית הספר 'יעל רום' הינו נושא חשוב ומרכזי בתוכנית הפיתוח של רמת השרון. בקשה של שלושה מחברי מליאת מועצת העיר להכנסת הצעה לסדר בנושא לישיבת מליאת מועצת העיר הקודמת נדחתה מנימוקים פרוצדורליים ע"י ראש העיר. על מנת לחסוך התכתשות משפטית מיותרת סביב דחיית העלאת ההצעה לסדר היות וקיימות חוות דעת המתנגדות לנימוקיו הפרוצדורליים של ראש העיר, הוגשה ע"י שישה מחברי מליאת מועצת העיר בקשה לקיום דיון עומק במליאת מועצת העיר, דיון בו יוצגו התכנון העדכני של בית הספר לאחר הכנסת השינויים עליהם דיבר ראש העירייה, התקצוב המפורט של הקמת בית הספר בהסתמך על התכנון העדכני. צפי סטטיסטי עדכני של התפתחות כמויות התלמידים בשנים הבאות וצרכי הכיתות, בפריסה עירונית כוללת של כל בתי הספר".

ששת חברי המועצה הוסיפו: "לא צפויה להיות כל מניעה או בעיית יכולת להציג את הנושאים שפורטו מעלה למליאת מועצת העיר. היה זמן די והותר לעשות את כל עבודות התכנון וניתוח הנתונים ובאם העבודות בפועל צפויות להתחיל בעוד כחודש סביר להניח שכל העבודות הללו הסתיימו והינן ברות הצגה למליאת מועצת העיר. הנושא חשוב מדי, עקרוני מדי וכבד משקל מספיק על מנת שיוצג כראוי למליאת מועצת העיר. אנו דורשים כי תתקיים ישיבת מליאת מועצת העיר שלא מן המניין עד לתאריך 30/7/20, ישיבה בה יוצגו באופן מעמיק הנושאים שפורטו מעלה ובהצעה לסדר, תתאפשר העלאת שאלות וקבלת תשובות מהגורמים המקצועיים הרלבנטיים בעירייה: מהנדסת העיר, גזבר העירייה, ראש אגף החינוך, מנכ"ל החברה הכלכלית".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן