ועדת המשנה לתכנון ובנייה דחתה בשבוע שעבר את רוב ההתנגדויות שהוגשו ואישרה את פרויקט הפינוי בינוי ברחוב ההגנה 57-59 בכפוף לתנאים שהציבה. דיירי הבניינים שמחים: "הפרויקט ישדרג את מראה השכונה כשבמקום בנייני הסלאמס המתפוררים ייבנו בניינים חדשים שישדרגו את ניראות הרחוב"

שרון יונתן

בתמונה: הבתים ברחוב ההגנה. ייהרסו וייבנו מחדש

עוד פרויקט פינוי בינוי בהרצליה תופס תאוצה: ועדת המשנה לתכנון ובנייה אישרה בישיבה האחרונה את תוכנית הפינוי בינוי בשני בניינים משותפים ברחוב ההגנה 57 ו- 59.

על פי התוכנית, ייהרסו שני הבניינים הישנים בני 3 קומות המכילים ביחד 24 יחידות דיור ובמקומם ייבנו 4 בניינים חדשים עם 60 יחידות דיור בסך הכל, שני בניינים בני 7 וחצי קומות ושני בניינים עם 8.5 קומות כולל קומת קרקע. הוועדה, שדחתה את מרבית ההתנגדויות שהוגשו, החליטה לדחות גם הקלות שביקשו הדיירים לגבי קווי בניין בטענה כי לא נמצאה לכך הצדקה תכנונית.

הוועדה קבעה כי אין צורך בבחינה תחבורתית נוספת משום שהפרויקט לא מגדיל את כמות יחידות הדיור שנלקחו בחשבון במתחם ההגנה ורחוב הדר. צוין כי לאחר מילוי כל התנאים יונפק היתר בנייה. ארבעה חברי ועדה הצביעו בעד (ראש העירייה משה פדלון, חברי המועצה צבי וייס ויהונתן יסעור וסרג' קורשיא, ראש מועצת כפר שמריהו) ושני חברי מועצה התנגדו (מאיה כץ ואיל פביאן).

דיירי הבניינים הביעו סיפוק רב מהחלטת הועדה ואמרו היום ל"שרון און ליין": "אנו שמחים על החלטת הוועדה לאשר את הפרויקט בתנאים שקבעה, המדברת בעד עצמה. חייבים לציין שההחלטה התקבלה ברוב מוחץ לאחר דיונים ארוכים במשך חודשים בוועדה וקבלת חוות דעת מקצועיות מבוססות עובדות ובדיקות מעמיקות ולא טענות לא מבוססות בדבר יצירת עומסי תנועה וחוסר מקום בבית הספר כפי שטענו המתנגדים, ולכן זו ההחלטה הנכונה. בטח ובטח אחרי בדיקה כה מעמיקה של הפרויקט והסביבה שלו (יותר מכל פרויקט אחר).  הפרויקט ישדרג את מראה השכונה כשבמקום בנייני הסלאמס המתפוררים יבנו בניינים חדשים שישדרגו את נראות הרחוב, שעבר כמעט כולו התחדשות עירונית ויפנה מקומות חניה להורדת ילדים לבית הספר ולגנים באופן בטוח ומהיר לצד המדרכה, שכן הפרויקט יכלול שתי קומות תת קרקעיות לחניית רכבים החונים כיום ברחוב. בעלי הדירות, כמו גם התומכים הרבים מקרב תושבי השכונה והעיר שתמכו בפרויקט שלנו, מודים לחברי הועדה שפעלו באופן הוגן ומקצועי והצדיקו שוב את הסמכויות שהוקנו להם על יד משרד הפנים כוועדה עצמאית מיוחדת".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן