הורי הבנות של נבחרת ההתעמלות התחרותית בבני הרצליה אינם מבינים מדוע כבר שבועיים הבנות יושבות בבית ולא מתאמנות. בכל ענף ההתעמלות בארץ – רק בהרצליה הוחלט להפסיק את האימונים בגלל הקורונה. עיריית הרצליה, לא הגיע הזמן לשנות דיסקט?

"אין לנו מושג מדוע העירייה ובני הרצליה החליטו שאימוני המתעמלות יפסקו, אבל דבר אחד אנחנו יודעים – זה פוגע מאוד בבנות שלנו", כך אמר אתמול אבא שבתו נמנית על נבחרת התעמלות המכשירים והקרקע של בני הרצליה (בתמונה).

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

את דעתי על ההחלטה להפסיק את אימוני הספורטאים הצעירים בעמותת בני הרצליה בגלל החשש להדבקה בקורונה הבעתי כבר בתחילת שבוע שעבר. לאחר שלפני שבועיים יצאה ההנחייה המיותרת על הפסקת האימונים, החליטה העירייה ביום חמישי שעבר על חזרה לאימונים לארבעה ענפים בלבד: טניס, ג'ודו, שחייה ושייט. אז כמו שבטח שמתם לב, ענף ההתעמלות לא נכלל בענפים שחזרו להתאמן וכבר שבועיים שהבנות יושבות בבית ולא מבינות מדוע אינן רשאיות להתאמן. האמת? גם אנחנו לא.

אב לאחת המתעמלות אמר אתמול בכעס ל"שרון און ליין": "מדובר בהחלטה אומללה ולא מובנת מאחר ובסך הכל מדובר ב- 30 בנות שמחולקות לשלוש קבוצות אימון לפי גילאים, כך שהן מתאמנות עשר מתעמלות ביחד, שזה מעין קפסולה עם מאמנות שלא מאמנות במקום אחר חוץ מהרצליה. הן מתאמנות חמש פעמים בשבוע, כל אימון ארבע שעות. זה ממש החיים שלהן, מה עוד שבאוקטובר יש את אליפות החורף וחבל מאוד שהן מפספסות אימונים".

מדובר בהחלטה תקדימית בארץ שנוגעת להרצליה בלבד: "אין עוד מועדון התעמלות בארץ שהפסיק את האימונים בתקופה הזאת בגלל הקורונה. במגוונים רמת השרון מתאמנים וגם ברעננה, שם התחלואה יותר קשה מאשר בהרצליה, אז מדוע בהרצליה החליטו אחרת, כאשר אין הנחייה כזאת של משרד הבריאות? בניגוד לשחייה, בהתעמלות אין כמעט מתעמלות מחוץ לעיר, כך שהנימוק של העירייה על מניעת הדבקה מעיר אחרת הוא מגוחך ופאתטי".

האב סיפר על התחושות של בתו וחברותיה: "הן מבואסות לגמרי כי זאת תקופה של אימונים מלאים עם הכנות לתחרות. צריך להבין שבגלל המסגרת התובענית הזאת, הן מבלות גם אחרי האימונים ביחד, אז את מי הן כבר יכולות להדביק? בינתיים הבת שלי מתאמנת במרפסת בבית אבל ברור שזה לא אותו דבר. חבל שבעירייה ובבני הרצליה מתעלמים מאיתנו, לא נותנים לנו תשובות הגיוניות והכי חבל – שלא מבטלים את ההחלטה הטיפשית הזאת שמאמללת את בנותינו".

אמא למתעמלת הוסיפה: "כנראה בגלל שמדובר בקבוצה של רק 30 מתעמלות, אז לעירייה קל יותר לזלזל בנו מאחר שאנחנו לא מכניסים כסף כמו הענפים עם כמות ספורטאים גדולה בהרבה מאיתנו. היחס הזה לא מגיע מאחר ואנחנו משלמים בדיוק כמו הורים בענפים אחרים ורוצים שהבנות שלנו יצליחו וייצגו את הרצליה בכבוד. הגיע הזמן שהעירייה תתן לנו יחס שווה כמו לשאר הענפים בבני הרצליה".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

מהעירייה ובני הרצליה נמסר בתגובה: "ההחלטה הנכונה שלא לאפשר אימונים לילדים מחוץ להרצליה נובעת מהחשש להגברת סיכויי הדבקה בין ערים שכנות כחלק מהמאבק במגיפה . עיריית הרצליה תמשיך לעשות הכל כדי לסייע במאמץ הלאומי להפחתת התפשטות המגיפה"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן