גיא דרור, שבזכות תושייתו נלכד החשוד באונס הקטינה ברמת השרון, לא מרגיש שהוא עשה משהו יוצא דופן. גיא משחזר את אותם רגעים בהם הבין שמשהו נורא מתרחש לנגד עיניו ומעביר מסר חד לכולנו – תהיו יותר עירניים לנעשה סביבכם

 

מצעיר אנונימי רמת שרוני הפך גיא דרור ביממה האחרונה לגיבור היום, כמובן שלא ברצונו. בעקבות תושייתו של גיא נלכד שלשום בלילה הגבר בן ה-25 מירושלים שעל פי החשד אנס את הקטינה בת ה-13 על המדשאה ברחוב התרבות בשכונת נווה רסקו ברמת השרון ומעצרו הוארך עד יום חמישי. גיא (בתמונה) בן 24, טבח במסעדת נוצ', התראיין ביממה האחרונה לכל כלי תקשורת שביקש וזאת לדבריו כדי להעלות את המודעות ולהיות עירניים יותר למתרחש סביבנו.

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

הבוקר שיחזר לאתר "שרון און ליין" את שקרה באותן דקות שמבחינתו הלוואי ולא היו מתרחשות: "סיימתי משמרת במסעדה וכאשר הגעת הבייתה הבחנתי שלקחתי תיק של עובד אחר. חזרתי למסעדה, בערך בשעה 12 בלילה, וכאשר התקרבתי למסעדה ראיתי ממרחק של עשרים מטר גבר מחבק דמות. אז לא זיהיתי אפילו שמדובר בנערה צעירה. הוא השכיב אותה על הדשא. בהתחלה חשבתי שאלו בני זוג שעושים לי קטע. הדבר האחרון שעבר לי בראש שמתרחש מקרה אונס מול העיניים שלי. הגעתי למסעדה והחלפתי את התיק וכאשר חזרתי כבר ראיתי את הגבר שוכב על האישה וזה נראה לי חשוד. התרחקי כדי שהוא לא ישמע אותי והתקשרתי למשטרה. השוטרים נשארו איתי על הקו ותוך חמש דקות הגיעו למקום".

ומה קרה אז?

"נשארתי עשרות מטרים מהמדשאה אבל השוטרים התחילו לרדוף אחריו וקראו לו לעצור. הוא ברח לאחת הסימטאות אבל לאחר כמה עשרות מטרים הם תפסו אותו ואזקו אותו. בדיוק אז הגיע אמבולנס שפינה את הילדה מהמקום. השוטרים לקחו ממני פרטים ויותר מאוחר התקשרו לקחת ממני עדות".

איך הבנת שאתה רואה מקרה אונס מול העיניים?

"לא הייתי משוכנע במאה אחוז אבל הסיטואציה נראתה לי חשודה. מהספק הקטן החלטתי לקרוא למשטרה במחשבה שבמקרה הרע זה יהיה זוג שיתפדחו מהשוטרים. לצערי, התחושות שלי היו נכונות ולא טעיתי. אני שמח שלא התערבתי במקרה והזעקתי את המשטרה כי אחרת הוא היה בורח והייתי כועס על עצמי".

לנדוור. סניף רמת השרון מתחדש ואתם נהנים מהטבה מיוחדת! ספרו לי עוד>>

אתה מרגיש גיבור?

"ממש לא. זאת בדיוק הדוגמא שנתתי לחברים שלי. במדינה שלנו, אם אתה עושה את העבודה שלך כמו שצריך אתה נחשב משהו אחר, בדיוק כמו בתכנית "יצאת צדיק". זאת המציאות העגומה שלנו, שאם מישהו עושה את המצופה ממנו הופכים אותו לגיבור. לא עשיתי שום דבר מיוחד, אלא בסך הכל מה שצריך לעשות כל אזרח עירני ואכפתי".

בגלל זה היה חשוב לך להתראיין?

"נכון. התראיינתי לכל כלי תקשורת שרק ביקש ממני וזאת הסיבה שאני מדבר איתך, כדי להעלות את המודעות למקרים כאלו. זאת הסיבה שהדבר הראשון שעשיתי שלשום בלילה הוא לכתוב את הפוסט בפייסבוק. יש לי בת דודה בת 13 ואני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אם היא או כל אחת אחרת הייתה עוברת את מה שהילדה הזאת עברה. המסר שלי הוא שאם יש ספק הכי קטן אז אסור שיהיה ספק ואם אתה חושד במשהו אז כנראה שיש לכך סיבה. מקסימום אתה טועה. לצערי הרב, אני לא טעיתי".

בטח הוצפת במאות תגובות?

"ממש ככה, מכל כיוון. רק בשעה שתיים בלילה הצלחתי לענות לכל ההודעות בפייסבוק ובאינסטגרם. אני מבין את האנשים שכתבו לי תגובות כמו גיבור היום, כל הכבוד ותותח, אבל בעיני הן מיותרות כי אני באמת לא מרגיש שעשיתי משהו מיוחד בסיטואציה הזאת. כך צריך להתנהג כל אזרח במדינה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן