אזעקה היא דבר די מבהיל, במיוחד לאזרחים שלא מורגלים אליה, אבל מפחיד עוד יותר זה לא לשמוע את האזעקה בזמן אמת.

חזקים ביחד. לנדוור

עם הבעיה הזאת מתמודדים בשבוע האחרון חלק מתושבי שכונת גליל ים החדשה שטוענים כי באזור שלהם האזעקות פשוט לא נשמעות. מדובר על דיירי פרוייקט "פרשקובסקי", בחלקה המערבי ביותר של השכונה, המתגוררים ברחובות מוטה גור ועמוס עוז, הקרובים ביותר לנתיבי איילון.

תושבת השכונה סיפרה ל"שרון און ליין": "אנחנו פשוט לא שומעים את האזעקה וזאת מכיוון שעדיין לא הוצבו צופרים באזור שלנו. כך אפילו אמרו לנו בעירייה, אבל הם מפנים את האשמה לפיקוד העורף. הם אמרו לנו שאין להם מה לעשות ואנחנו פשוט צריכים להקשיב לחדשות ולמדיה הדיגיטלית וכך נדע מתי האזעקות. מהפחד שלא נשמע את האזעקות, היו כמה לילות שלא ישנתי כי הייתי דבוקה לטלוויזיה כדי לדעת אם יש אזעקות וככה עוד תושבים רבים באזור שלנו. המשפחה שלי מתקשרת אלינו כדי שנדע מתי להיכנס לממ"ד. זה ממש כיף שיש ממ"ד, רק שאנחנו לא יכולים לדעת מתי להיכנס אליו. פשוט אין צופרים באזור שלנו, זאת הבעיה".

בעיריית הרצליה מסבירים כי הבעיה היא לא בהיעדר צופרים: "על פי הנחיות פיקוד העורף, מערכות האזעקה בהרצליה מחולקות לשני אזורים נפרדים – הרצליה מרכז וגליל ים, הרצליה פיתוח. כל אחד מהאזורים נמצא בצידו האחר של כביש החוף. מערכות ההתראה ממוקדות וחכמות, יודעות לזהות באיזה מהאזורים מכוון השיגור. לכן, לעיתים תישמע אזעקה רק באחד מהאזורים, בעוד שהאזור השני יישאר שקט. חשוב לנו שתדעו שהדבר נעשה במכוון ואין מדובר בתקלה באחד הצופרים שבקרבת התושבים".

 

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן