חבר המועצה מהאופוזיציה, ירון גדות, טוען כי העירייה אינה מקצה חדר לסיעות כפי שמתחייב על פי פקודת העיריות.

במכתב ששיגר לראש עיריית רמת השרון, אבי גרובר, באמצעות עו"ד סמור סעיד מטעם אח"מ (ארגון חברי המועצה), טוען גדות כי כבר לפני כשנתיים, ביולי 2019, פנה מספר פעמים לעירייה כדי שזו תקצה משרד לשימוש חברי המועצה בהתאם לכתוב בפקודת העיריות.

לטענתו, כל בקשותיו לא נענו או נענו באופן חלקי בכך שהעירייה הקצתה לסיעות משרד מוזנח בבניין השייך לה ברחוב מרדכי 7.

לפני מספר חודשים החלה העירייה בביצוע שיפוץ במבנה ובמסגרתו הרסה את המשרד ולמרות כל בקשותיו של גדות, העירייה לא העמידה לרשות הסיעות משרד חלופי או אחר.

לטענת גדות, העירייה מתנהלת בחוסר שוויוניות בכך שהקצתה שני משרדים בבניין העירייה לטובת חברי מועצה אחרים שאינם סגנים בשכר תוך כדי שמתעלמת מדרישותיו המוצדקות.

מתוך הפנייה לעירייה: "בהתנהגותה העירייה מתנהלת בצורה לא שוויונית, בצורה מפלה בניגוד לכללי מנהל תקין ובניגוד למצופה מרשות סטטוטורית. יתרה מזו, התנהגות זו מעידה על ניצול ושימוש לרעה במשאבי הציבור ושימוש במשאבים הנ"ל למטרות פוליטיות. בהתנהלותה העירייה פוגעת בשלטון החוק גם פוגעת ביכולתו של מרשי במילוי תפקידו הציבורי כחבר מועצה".

גדות טוען עוד שלמרות שמועצת העיר החליטה בישיבתה בחודש מאי 2020 על העמדת משרד לטובת הסיעות, החלטה זו לא מיושמת והעירייה לא מכבדת את החלטותיה.

בסיום המכתב צוין: "על כן מתבקשת העירייה להעמיד לטובת הסיעות תוך חודש ימים משרד בבניין העירייה ואמצעי תקשורת בהתאם לקבוע בפקודת העיריות".

גדות ציין כי אם העירייה לא תפעל על פי החוק, תוגש עתירה לבית המשפט.

מהעירייה נמסר בתגובה: "המבנה העירוני בו פועל חדר סיעות נכנס לשיפוץ. בימים אלה פועלת העירייה לבניית חדר קבע לסיעות ועד אז תקצה העירייה מבנה זמני שיושמש בקרוב".

ירון

ירון גדות בישיבת מועצה


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן