אב המשפחה שפונתה ביום ראשון מדירת עמידר אליה פלשה ומאז נמצאת בסמוך למשרדי הרווחה, מספר על השתלשלות העניינים, ההשפעה על משפחתו ועל אכזבתו ממשרד השיכון ומחברת עמידר שמצידם מסרו בתגובה: "אנו מלווים את המשפחה ומבינים את צרכיה ונמשיך לעמוד לרשותם ככל שיידרש"

שרון יונתן

"אני לא מחפש נדבות ולא צדקה, רק את מה שהובטח לי על ידי משרד השיכון כבר לפני 11 שנים", כך אמר אתמול צחי (שם בדוי), שהוא ומשפחתו נמצאים מיום ראשון מול בקירבת משרדי אגף הרווחה בעירייה (בתמונה) לאחר שפונו מדירת עמידר אליה פלשו לפני כחודש.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

בני הזוג, בני 36, וששת ילדיהם (בגילאי 13 עד חמישה חודשים) התגוררו עד לפני כחודש בדירה שכורה בשכונה מורשה, אבל בגלל שהאב פוטר מעבודתו בחנות בגלל משבר הקורונה, הם לא הצליחו לעמוד בתשלומים ונאלצו לצאת מהדירה.

צחי לא מכחיש כי משפחתו פלשה לדירת עמידר באופן לא חוקי: "אחרי שנאלצנו לעזוב את הדירה השכורה לא היה לנו לאן ללכת ונכנסנו לדירת קרקע של עמידר ברחוב לכיש. כבר מההתחלה עמידר התנגדה שנמשיך להתגורר בה, עד שפונינו משם ביום ראשון השבוע".

לאחר הפינוי נשארו בני הזוג וילדיהם עם מעט מהציוד שברשותם ובלית ברירה לקחו את מרכולתם הדלה אל מול משרדי אגף הרווחה שברחוב יצחק שדה. לאחר שנאמר להם שהם קרובים מדי הם התרחקו והשתכנו על פיסת דשא סינטטי, כאשר צחי בנה סוכה, בה מתגוררים כעת בני המשפחה. לפני הפינוי קיבלה המשפחה הצעה למעבר לדירה פרטית ברחוב אילת, אבל המשפחה סירבה.

לצחי טענות קשות נגד משרד השיכון וחבר עמידר: "במשך 11 שנים אנחנו נמצאים במקום הראשון בזכאות לדירה ברמת השרון. לפני חמש וחצי שנים כבר חתמנו על חוזה מול עמידר לדירה בהוד השרון אבל ברגע האחרון נאמר שהייתה שם טעות אנוש והעסקה לא יצאה לפועל. הבטיחו לי פתרון תוך שנה וחצי וזה לא קרה. עכשיו דרשתי מעמידר שהנושא התברר בבית משפט אבל הם הלכו על טענת פלישה טריה ולכן לא היו זקוקים לצו בית המשפט כדי לפנות אותנו".

צחי מספר איך כל הפרשה משפיעה על משפחתו: "אנחנו במצב לא פשוט בכלל. הילדים הולכים למסגרות כרגיל, אבל כמובן שזה משפיע עליהם לא לטובה. הלילות קשים כי אין לנו מים ואין חשמל. יש צינור כיבוי לידנו שבו אנחנו קצת שוטפים את עצמנו. אתמול זה עלה לפייסבוק ואנשים התחילו להביא לנו אוכל. גם בית חב"ד והרב בוטמן עוזרים לנו. אני מדבר עם הילדים ומסביר להם שזה עניין זמני ומקווה שנצא מזה. אני ואשתי עושים הכל כדי שיהיה להם עתיד טוב יותר. אנשים הציעו לי עזרה כספית ולא הסכמתי לקחת. אני לא מבקש נדבה או צדקה, רק שמשרד השיכון ועמידר יעמדו בהבטחות שלהם לתת לנו דירה כמו שמגיע לנו".

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

צחי, אתה רואה אור בקצה המנהרה למצבכם?

"אין לי מושג. כרגע אין שום קצה של אור באופק. אני יודע שיש עמותות שמנסים לסייע לנו כי יש אזרחים טובים ברמת השרון, אבל אנחנו זקוקים לפתרון קבע. אנחנו רק רוצים את מה שהובטח לנו, דירה עמידר ולא להיכנס לעוד דירה שלא נוכל לעמוד בהתחייבות שלנו. בעשר השנים האחרונות עברנו ברמת השרון 15 דירות בערך וזה גרם לנו להיכנס לסחרחורת. אני מקווה שמהמצב הרע הזה נדע רק ימים טובים יותר ואני מודה לכל מי שעוזר לנו".

מחברת עמידר ומשרד השיכון נמסר בתגובה:

"אנו מלווים את המשפחה ומבינים את צרכיה. כך, בשיתוף העירייה, איתרנו עבורם דירה מרווחת בשכירות, וזאת עד למועד בו תתפנה דירת קבע המתאימה עבורם, במאגר הדיור הציבורי- שהינו כידוע מוגבל מאוד. להפתעתנו, לאחר אישורם ומתן ערבות מצד המדינה לשכירת הדירה – המשפחה חזרה בה. נדגיש כי המשפחה זכאית לסיוע בשכר דירה בגובה של 3900 ש"ח מידי חודש, וממוקמת ראשונה בתור לדירה, אולם כאמור, בשלב זה לא קיימת דירה פנויה מתאימה ברמת השרון".

"פלישה לדירה, למרות הנסיבות המצערות, היא עבירה על החוק וחשוב להבהיר שדירות קרקע, כמו הדירה שאליה פלשה המשפחה, משוריינות לנכים רתוקים הזכאים לדיור ציבורי, וממתינים לתורם לקבלת דירת קבע. נמשיך לעמוד לרשותם ככל שידרש. ונבהיר כי ההצעה לדירה ששכרנו עבורם בשוק החופשי באמצעות שימוש כספי הסיוע בשכר דירה לה הם זכאים – עומדת בעינה"


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן