בלילה שבין חמישי לשישי נפל נער בן 17 לבור שנפער ברחוב אבן אודם במרכז הרצליה. התושבים המתגוררים בסמיכות מתריעים כבר זמן רב על פרויקט בנייה שנתקע ורשלנות מצד העירייה והקבלנים. העירייה: "עד שנפער הבור לא היה כל רמז לעתיד לבוא והקריסה הייתה פתאומית"

שרון יונתן

"אין פלא שנפער הבור במדרכה אליו נפל נער. זה בגלל רשלנות של העירייה וקבלני הבניין", כך אומרים תושבים המתגוררים בסמוך לבור שנפער ברחוב אבן אודם והביאה לנפילתו של נער בן 17, בלילה שבין חמישי לשישי, כפי שפרסמנו לראשונה ב"שרון און ליין".

הבור נפער בשביל להולכי רגל המחבר בין רחוב הנדיב לרחוב אוצר הצמחים שבצמוד לו גדר המקיפה אתר בנייה גדול, במקום ששכן בעבר מגרש החנייה מאחורי בניין עיריית הרצליה הישן. ביום ראשון הבור כבר היה מוקף בסרטי אזהרה וגדרות והוא מולא בבטון.

במקום אמור להיבנות בניין בן 11 קומות, אבל מתברר שבנייתו מתנהלת בעצלתיים ותקועה כבר זמן רב כפי שמספרת התושבת: "העבודות באתר החלו כבר לפני חמש וחצי שנים, כאשר כל כמה חודשים מתחלף קבלן. מעל שנה שכבר האתר נטוש במצב של עבודות דיפון לעומק רב. התרענו המון פעמים לעירייה, לקבלנים ולאגף הפיקוח על הבניה בעיר על כך שגדרות הפח המקיפות את האתר רעועות ועשויות לעוף ולגרום אסון והבור פתוח המון שנים ומסוכן. כמו כן, עצם הקמת האתר גורם לחסימת חלק ניכר מהכביש שהוא חד סיטרי ולסתימה של הכביש על ידי משאיות המגיעות לפרוק סחורה במחסני הסופרפארם הצמודים לאתר".

הבור שנפער סמוך לאתר בניה ברחוב האודם בהרצליה
הבור המדובר. מולא בבטון לאחר המקרה

התושבת מוסיפה: "יום לפני שהבור נפער עף שלט ענק מאותו אתר על אחת המכוניות ורק במזל לא פגע בנהגת. לכן לא פלא שנפער בור עקב הרשלנות של קבלני הבניין והעירייה שלא עושה כלום על אף ההודעות הטלפוניות והמכתבים הרבים שנשלחו. מרגיז ומקומם שרק כשקורה אסון כולם פתאום מתעוררים. לדעתנו, יש עוד בורות כאלה בדרך מאחר והאתר נטוש המון שנים והגשם כבר גרם לנזק. לו היו בונים ומסיימים לא היה נפער בור ולא הייתה סכנה כל כך גדולה ממפולת בעקבות סחף של מים".

מהעירייה נמסר בתגובה: "הפרויקט התעכב מסיבות שאינן קשורות לעירייה. יש לציין כי עד שנפער הבור לא היה כל רמז לעתיד לבוא, והקריסה הייתה פתאומית, ככל הנראה בשל הגשמים הרבים ומזג האוויר הקיצוני. הפרויקט היה מגודר, וברגע שהגידור נפגע דאגנו שיתוקן ויטופל, בפיקוח מהנדס, הממונה גם על מבנים מסוכנים אשר ימשיך לעקוב אחר השמירה על בטיחות המבנה".

אתר הבניה - חפירת יסודות וחניון תת קרקעי הבולען שנפער ברחוב האודם בהרצליה בסמוך לאתר
אתר הבנייה הסמוך. תקוע במצב זה כבר זמן רב

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן