כך אומרת מרגלית פילר, המשנה למנכ"ל אלווין ישראל, על ארז, תושב הרצליה ובעל מוגבלות קוגניטיבית שסיים בהצלחה אתגר בימי הקורונה – הרכבת פאזל של 4,000 חלקים

שרון יונתן

תקופת הקורונה והשהייה הארוכה בבתים הביאו לאתגרים רבים ויוצאי דופן שחלק רצו ברשתות החברתיות. הקורונה תפסה גם את ארז (בן 43, בתמונה), אדם עם מוגבלות קוגניטיבית, המתגורר במערך הדיור התומך של עמותת אלווין ישראל מהרצליה וגם הוא נאלץ להשאר בהסגר על פי הנחיות משרד הבריאות.  ארז, ידוע בקרב חבריו ובני משפחתו כחובב פאזלים מושבע ולאחר שסיים את כל הפאזלים בביתו חיפש אתגר חדש ומצא – הרכבת פאזל של 4,000 חלקים, משימה קשה לכל הדעות עבור כולנו.

מוחמד, ממערך הדיור בקהילה של עמותת אלווין ישראל,  המשמש כרכז של ארז וחבריו בדירה הנמצאת בהרצליה,  החליט לצאת ל"מבצע קורונה" ולהשיג לארז פאזל מורכב במיוחד אשר יאתגר אותו ויסייע בידו להעביר את הסגר הקורונה בהנאה. מוחמד מספר :"ארז ידוע כבעל יכולות  מדהימות להרכיב פאזלים מורכבים. הצלחתי למצוא לארז פאזל המוגדר "למקצוענים" ובו 4,000 חלקים. ארז התרגש מהמחווה, ניגש מיד להרכבת הפאזל וסיים אותו תוך זמן קצר".

מרגלית פילר, משנה למנכ"ל אלווין ישראל: "הקורונה וההסגר איתגרו את כל אזרחי ישראל ובעיקר את העמותות הפועלות למען אנשים עם מוגבלות פיזית וקוגניטיבית, המוגדרות כקבוצות סיכון, אשר חלק משגרת חייהם הוא הפעילות המשותפת הכוללת עבודה, חוגים, הכשרות ופעילות חברתית. מיד עם התחלת הקורונה הקמנו חמ"ל של אנשי מקצוע באלווין על מנת לראות כיצד ניתן להקל על מקבלי השירות בתקופת ההסגר והתמודדות עם ההגבלות אשר בין השאר מונעות מהם את המפגש עם החברים ובני משפחה".

מרגלית מוסיפה: "ארז הוא דוגמה אחת לפתרון מקצועי-אנושי, המהווה סיפור הצלחה אחד מיני רבים בתקופת הקורונה. אנו שמחים על שיתוף הפעולה עם הגורמים המקצועיים במשרדי הרווחה והבריאות ועל הטיפול המקצועי של אנשי המקצוע באלווין אשר מצאו פתרונות מקצועיים ויצירתיים למגוון אתגרים במהלך תקופת הקורונה, תוך שמירה על בריאותם של מקבלי השירות ברחבי הארץ".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן