אלי שגיא, לשעבר מנהל מחלקת תרבות ואירועים בעיריית רמת השרון, נכנע הבוקר למחלת הסרטן. איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר וחברו הקרוב, מספר על האיש שקידם את התרבות והאירועים ברמת השרון

שרון יונתן

צילום: אילן לוי

אבל כבד ירד הבוקר על רמת השרון עם היוודע דבר מותו של אלי שגיא ז"ל, לשעבר מנהל המחלקה לתרבות ואירועים בעיריית רמת השרון.

שגיא, שבקרוב היה אמור להיות בן 67 והותיר אחריו את אשתו רוזי ושלוש בנות, נאבק בשנה וחצי האחרונות במחלת הסרטן. הוא יובא למנוחות היום (שלישי) בשעה 13:00 בבית העלמין מורשה.

שגיא נולד וגדל בשכונת מורשה ברמת השרון ולימים ניהל את המרכז הקהילתי אלי כהן. מאוחר יותר עבר להתגורר בכוכב יאיר ושימש שם מנהל מחלקת החינוך ועבד במתנ"סים באלפי מנשה. במהלך כהונתו של גבי פארן, ראש העירייה לשעבר, מונה שגיא לתפקיד מנהל המחלקה לתרבות ואירועים בעירייה, תפקיד אותו מילא בהצלחה גדולה במשך שני עשורים עד אשר נאלץ לפרוש בגלל המחלה. בשנים האחרונות עברה המשפחה להתגורר בהרצליה.

לפני כחמישה חודשים פרסמתי במקומון "קול ברמה" את קריאתו של איציק רוכברגר, ראש העירייה לשעבר וחברו הקרוב של שגיא, לתרום כסף, באמצעות עמותת רוטרי, כדי לממן עבור שגיא טיפול ביולוגי יקר מאוד שעלותו נאמדת בעשרות אלפי שקלים לטיפול בודד. רוכברגר סיפר היום כי אזרחי רמת השרון פתחו את הכיס ונאסף סכום של כ- 200 אלף שקלים שכאמור לא הצליח לעזור לאלי במלחמתו במחלה.

שגיא אמר אז לכתבה שפרסמתי:

"אני מודה לאיציק רוכברגר על המחוה האצילית שעשה למעני. לא ציפיתי לכך ולכן זה מאוד ריגש אותי ואת משפחתי. כמובן שאני מודה גם למועדון רוטרי שכל השנים תורמים בצנעה ובשקט מאחורי הקלעים. אני, וכמוני חולים אחרים, רוצה שהמדינה תיקח אחריות על תרופות מצילות חיים וזה יהיה היעוד שלי בתקופה הקרובה".

רוכברגר סיפר על ימיו האחרונים של שגיא: "הוא אושפז בשבועיים האחרונים בבית החולים וולפסון. דיברתי עם אשתו ביום רביעי שעבר והיא אמרה לי שהמצב לא טוב ושכבר אין לו כח לדבר. אז האנשים סביבו הבינו שאלו ימיו האחרונים".

על חברו הקרוב סיפר:

"אני זה שהמליץ לגבי פארן אז לקחת אותו לתפקיד. הוא למד שנתיים מעליי בבית הספר במורשה ודרכינו הצטלבו בעבר במספר תפקידים. אלי היה אחד שתמיד יכולתי לסמוך עליו בעיניים עצומות, איש אמין, מקצועי מאוד ודבק במטרה, חבר ולויאלי למערכת. הוא היה איש אהוב על הרבה אנשים, איש מיוחד מאוד. אני מאוד אהבתי אותו והוא יחסר לי מאוד".

על תרומתו של שגיא לקידום תחום התרבות והאירועים ברמת השרון, אמר רוכברגר:

"הייתה לי זכות גדולה לעבוד עם אלי שקידם רבות את התחום וביחד הפכנו את רמת השרון לעיר של תרבות ואומנות. יחד חלמנו והגשמנו חלומות לכדי ביצוע. התחלנו בהקמת הגלריה העירונית, הפכנו את העדלאידע למסורת, הנחלנו מופעים לקהל הרחב ללא תשלום, הפקת אירועים ימי זיכרון, יום העצמאות, שבתרבות, בית פתוח לאומני רמה"ש, גלריית חוצות ועוד מגוון רחב של פעילות תרבות".

חבר המועצה גיא קלנר, לשעבר מחזיק תיק התרבות והאירועים, הוסיף:

"אלי שגיא היה מעמודי התווך של פעילות התרבות והאירועים של רמת השרון לאורך שנים. איש עשייה, יצירתי וכזה שלא מספיק לפעול אף פעם. אהב את עבודתו, את עובדיו ואת התושבים אהבה אמיתית וכנה. הייתה לי הזכות לעבוד לצידו לאורך הרבה מאוד שנים, בהן למדתי ונהנתי מאוד מכל פרויקט ופעולה שביצענו יחדיו. אבל מעל הכל, אלי היה לי כמו חבר ואח גדול ואני מאחל לו מנוחה ורגע שכל כך מגיעים לו. אני אוהב אותו ואתגעגע אליו מאוד".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן