מנכ"ל העמותה, הפועלת בשיתוף פעולה ביחד עם העירייה למניעת תוכנית הבניה אפולוניה, פנה לראש העירייה בבקשה למנוע כניסת רכבים לשטח "אקו פארק אפולוניה" מצפון לשכונת נוף ים

שרון יונתן

המאבק על השטחים ירוקים נמשך: עמותת "אדם טבע ודין" פנתה לראש העירייה, משה פדלון, בבקשה כי העירייה תמנע כניסת כלי רכב לפארק "אקו פארק אפולוניה" הממוקם מצפון לשכונת נוף ים ובצמוד לשטח תע"ש הנטוש.

עו"ד עמית ברכה, מנכ"ל העמותה, ציין בראשית דבריו את השקעת העירייה בהקמת הפארק והביע תקווה משותפת עם העירייה על כך שתוכנית הבנייה המיועדת במקום לא תצא לפועל. דיון בנושא יתקיים בבית המשפט העליון ב- 16 בחודש. לפני כחודש פרסמנו ב"שרון און ליין" כי דרור בן עמי ועופר לוי, סגן ראש העירייה, פנו לרשות מקרקעי ישראל בטענה כי רכבי השטח בשטחי תע"ש נוף ים מהווים סכנה.

עו"ד ברכה כתב בפנייתו לפדלון: "אמנם בחלק ניכר משטח הפארק מתוכננת בניה, שכידוע תקוותנו המשותפת היא שתבוטל בסופו של דבר, אבל כיום הפארק מתפקד בהצלחה רבה כריאה ירוקה עבור תושבי הרצליה והסביבה, ומצויים בו מינים מגוונים של צמחיה ובעלי חיים. ואכן, הציבור מצביע ברגליים, ובימים אלה שהצומח בפארק בשיא יופיו, במיוחד בסופי שבוע, פוקדים מבקרים רבים את שטח הפארק ומטיילים בשביליו".

יחד עם זאת, גורס ברכה כי העירייה צריכה לתת את הדעת על הרס הפארק: "לאחרונה הגיעו אלינו תלונות חוזרות ונישנות על רכבים, במיוחד רכבי שטח וטרקטורונים, אשר נוסעים, לא פעם במהירות, בשבילי הפארק, תוך שהם מסכנים את עוברי האורח המטיילים בפארק. ביקור מטעמנו בשטח הפארק באחד מסופי השבוע האחרונים איפשר לעמוד על חומרת הבעיה ועל הסכנה לציבור עקב כך. מצב זה אינו תקין ולכן על עיריית הרצליה לפעול כדי למנוע את הכניסה של רכבים ממונעים לשטח הפארק, וזאת לפני שיקרה המקרה שאיש אינו רוצה שיקרה. בדיקה של המחלקה המשפטית שלנו אף מצאה כי במקרה כזה יש חשש שהאחריות תוטל גם על העירייה".

ברכה מוסיף: "יש לציין שלפחות בכניסה לשטח מכיוון נוף ים נראה שהגישה לרכב חסומה, אולם מסתבר שאין בכך די ויש לחסום גם את דרכי הגישה הנוספות לשטח. נראה שיש צורך גם בשילוט נוסף, שיבהיר כי הכניסה לשטח ברכב אסורה בהחלט וכי העבריין צפוי לענישה על פי כל דין, וכן בביצוע אכיפה, רצוי בשיתוף משטרת ישראל. אין ספק כי לגורמי העירייה השונים הידע והיכולת המיטביים לעשות זאת, ולאפשר לציבור הרחב ליהנות מהשטח האיכותי הזה בלי להיות חשוף לסכנה. כמי שמכיר ומוקיר את פועלך בהיבטים השונים של שמירת איכות החיים בהרצליה, אני משוכנע שתדע גם כיצד לפעול במקרה הזה. נשמח כמובן להיות מיודעים כיצד הבעיה טופלה".

מהעירייה לא התקבלה תגובה לכתבה.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן