בעירייה ציינו כי 60 אחוזים מתלמידי החינוך המיוחד בבתי ספר חזרו ללמוד בעוד שגני הילדים לחינוך מיוחד עובדים כרגיל. העירייה הודיעה כי תממן את הסעות הילדים

שרון יונתן


כ- 60 אחוזים מתלמידי החינוך המיוחד ברמת השרון חזרו השבוע ללמוד כפי שהוחלט בתחילת השבוע על ידי הממשלה. בעירייה ציינו כי הלימודים מתקיימים עד 3 פעמים בשבוע כאשר כל יום נמשך עד 3 שעות תוך כדי מתן מענה טיפולי של 2 אנשי צוות עם קבוצה של עד שלושה תלמידים בלבד.

בעירייה ציינו כי הילדים מגיעים לבתי הספר על ידי הוריהם, כאשר מדובר בכיתות חינוך מיוחד הנמצאות במרכזי הפעלה בחט"ב קלמן ובבית הספר היסודי אמירים. גני החינוך המיוחד ממשיכים לפעול כרגיל. בעירייה הוסיפו כי בשל קשיי הגעה ישנם הורים שבחרו לא לשלוח את ילדיהם ללימודים ויש הורים שבחרו לקבל מענה ממוקד ההפעלה של האגף לשירותים חברתיים.


דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק החינוך, אמרה: "אנו פועלים ימים כלילות כדי למצוא פתרון לכל ילד וילדה מכיוון שאנו רואים את המצוקה הקשה הקיימת. ישנם הורים שבחרו כרגע לא לשלוח את ילדיהם למסגרות. אנו ניתן מענה לכל שאלה ולכל דבר ועניין, כמובן תחת הנחיות משרד הבריאות".

העירייה תממן את ההסעות

היום (חמישי) בצהריים הודיעה העירייה כי תממן את ההסעות לילדי החינוך המיוחד וזאת מכיוון שהמדינה החליטה לא לממן את ההסעות וכדי לעזור להורים שילדיהם לומדים מחוץ לעיר והם צריכים להסיע אותם הלוך וחזור לשעות ספורות של לימודים.


אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר: "הסעת ילדים עם מוגבלויות לבית הספר אינה הטבה אלא שרות שהילד חייב לקבל ואנחנו נספק אותו בכל מקרה. לכן החלטנו להעביר לכך תקציב כבר היום. במקביל אנחנו נפנה למשרד החינוך על מנת שייקח אחריות על ההסעות וייתן את המענה שהוא מחויב לו להורים".

דוברת וייזר הוסיפה: "מדובר בילדים בעלי מוגבלות קשה ושוב אנחנו רואים שהמדינה חוסכת על גב הוריהם. מיד שנחשפנו לסוגיה פניתי לראש העירייה והחלטנו שנפתור את הסוגייה מהתקציב העירוני. אני נדהמת מהישראבלוף של המדינה שנותנת ביד שמאל חינוך ועוצרת ביד ימין את ההסעות".

https://chat.whatsapp.com/FAQitY5FAdxD02VeQO3Wra


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן