אתר אינטרנט עירוני הוא ערוץ מידע מרכזי וחשוב של כל רשות מקומית. ברשויות השונות מקדישים מחשבה רבה לגבי האופן שבו יש להנגיש שירותים עירוניים באמצעות אתר האינטרנט לתושבים וכיצד להפוך את האתר לבעל ערך מוסף משמעותי לתושבים. אך האם האלמנט המרכזי בדף הבית של אתר האינטרנט העירוני צריך להיות "דבר ראש העיר"? בניגוד לרוב המכריע של הרשויות המקומיות, בהרצליה סבורים שהתשובה היא כן.

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

המבקרים באתר האינטרנט של עיריית הרצליה לא יכולים שלא להבחין במשבצת לבנה עם הכיתוב "דבר ראש העיר" שמתחתיה פס כתום בוהק. בתצוגת טלפון נייד, בה משתמשים מרבית התושבים, משבצת "דבר ראש העיר" מופיעה במקום הבולט ביותר, כפי שניתן לראות בתמונה שבכותרת, מעל נושאים שקצת יותר חשובים לציבור כמו תשלומים, טפסים, חירום ובטחון ומידע הנדסי.

לחיצה על הקישור מפנה את הקוראים לדבריו של ראש עיריית הרצליה, משה פדלון, שבהם הוא מזמין את תושבי הרצליה לקחת חלק באירועי הקיץ שמארגנת העירייה.

לצורך השוואה, בדקנו את אתרי האינטרנט של עשר עיריות גדולות נוספות באזור השרון וגוש דן. בתשע מתוכן אין אזכור ל"דבר ראש העיר" בעמוד הבית של אתר האינטרנט העירוני. כך המצב ברמת השרון, רעננה, כפר סבא, הוד השרון, תל אביב, פתח תקוה, חולון, ראשון לציון וראש העין.

רק בנתניה מופיע "דבר ראש העיר" בעמוד הבית של האתר העירוני, גם שם במקום בולט ועם תמונתה של ראשת עיריית נתניה, מרים פיירברג איכר.

האופוזיציה: "זה ההמשך של שעות סיפור עם משה פדלון"

באופוזיציה תוקפים את פדלון בחריפות על השימוש ב"דבר ראש העיר" באתר העירוני. חבר המועצה איל פביאן, יו"ר סיעת "החופש לבחור", אמר ל"שרון און ליין": "הרצליה היא עיר גדולה ומודרנית והעירייה שלה על כל זרועותיה היא זו שמשרתת את תושביה ולא אדם פרטי זה או אחר, גם אם הוא ראש העירייה. לא ראוי ששירותי עירייה משווקים לתושבים מטעם ראש העירייה באופן אישי או תחתיו עם שמו או תמונתו. יש לתקן עניין זה מיידית".

לרשת פרח לחינוך מיוחד דרושות סייעות. לחצ.י. לפרטים

פביאן מוסיף: "לצערי, עניין זה מצטבר לאופן התנהלות שחוזר על עצמו גם בחודשים האחרונים כגון ספר להתמודדות עם משבר הקורונה שחולק לילדי הרצליה ובין היתר הוזכר בסיפורים משה פדלון אישית, הזמנת ילדי הרצליה ל'שעת סיפור עם משה פדלון' בפרסום של העירייה, חלוקת סלי מזון לנצרכים עם שמו של ראש העירייה וכיוצא בזה. בעיר מודרנית שמתנהלת על פי סטנדרטים ציבוריים לתושביה וגם על פי רוח החוק במדינה אין מקום לדברים הללו. כפי שפעלנו בחודשים קודמים נגד התופעות הללו והבאנו להפסקתן נפעל גם בעניין זה".

חבר המועצה יריב פישר, יו"ר סיעת "יש עתיד", אמר בנושא: "פדלון פועל בניגוד לחוק, כשהוא מבצע שימוש ללא הפסקה בתקציבי, משאבי ועובדי העירייה, תעמולת בחירות בזמן כהונה. החוק מאוד ברור ומגביל את ראשי הערים משימוש בכספי הציבור לטובת תעמולת בחירות. הכסף של הארנונה של כולם לא צריך להיות לטובת חלוקת אינספור מתנות, סרטוני תדמית והאדרת שמו של פדלון. מתנות לתושבים בכל הגילאים, סרטוני יח״צ, כתיבת שמו הפרטי והמלא בכל מקום כאילו היה זה כספו הפרטי. ישנה על כך ביקורת חמורה, פסקי דין והרשעות שניתנו בנושא. פעלנו כבר מספר פעמים מולו ומול היועצת המשפטית אך המנהגים האלה ממשיכים כסדרם ומתבצעים ללא הפסקה ובניגוד לערים השכנות. העברנו את הנושא למבקר המדינה, למשרד הפנים וליחידה לחיוב אישי ואני בטוח שגורמי החוק יטפלו בנושא בחומרה".

עיריית הרצליה בחרה שלא להגיב לכתבה.

 


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן