מטס מיוחד שמארגנת אגודת התעופה הכללית ויכלול חמישה מטוסי ססנה יעבור מחר בצהריים מעל שדה התעופה בהרצליה, לציון עשור למותו של הטייס דובי לבנון ז"ל, אחד ממפתחי מטוס הלביא. אלמנתו אורנה: "אנו, המשפחה, מתרגשים ומודים על היענות חבריו לקיים מטס לזכרו"

שרון יונתן

בתמונה: מטס מטוסי ססנה. צילום: באדיבות עו"ד נתי פרץ, יו"ר אגודת התעופה הכללית

מטס מיוחד יתקיים מחר (שישי) בצהריים לזכרו של הטייס דובי לבנון ז״ל, דמות מאוד מוכרת בענף התעופה ואחד ממפתחי מטוס הלביא.

5 מטוסי ססנה ימריאו בשעה 13:00 משדה התעופה בהרצליה, יעברו במבנה יפה מעל בית העלמין בהוד השרון (שם טמון דובי) בשעה 13:15 ובשעה 13:30 יעברו מעל שדה התעופה בהרצליה.

המטס, אותו מארגנת אגודת התעופה הכללית, יתקיים לציון עשור למותו של דובי לבנון. בתאונה הטראגית, שהתרחשה ב- 3 במרץ 2011, ניספו דובי לבנון וחגי אריאל במטוסם דקות אחדות לפני הנחיתה בשדה התעופה בראש פינה. הטייסים המריאו לטיסתם האחרונה משדה התעופה הרצליה שהיה נמל הבית של המטוס.

דובי לבנון היה מהמהנדסים הבכירים שתכננו את מטוס הלביא. לימים עסק בהייטק אבל האהבה לתעופה ולטייס בערה בעצמותיו. דובי היה מוכר ופעיל באגודת התעופה הכללית בתחומים שונים, בין היתר יזם ושימש מדריך תעופה בקהילות של בני נוער בעלי צרכים מיוחדים. דובי התנדב בכל דרך לקידום הידע והאהבה לתעופה והיה פעיל בהתנדבות במסגרת טייסת 10, פעילות שנמשכת גם בימים אלו אחרי לכתו.

דובי לבנון ז"ל
דובי לבנון ז"ל. אהבה לתעופה ולטייס

5 מטוסי הססנה שבהם יטוסו טייסים החברים באגודת התעופה הכללית, הם מטוסים ששדה הבית שלהם הוא הרצליה, כפי שהיה ביתו של המטוס 4X-CHX שבו נספה דובי לפני כעשור. בכל אחד מהמטוסים ישב מדריך טיסה פעיל בעל נסיון בטיסות במבנה. את המטס יוביל מדריך הטיסה אורי אביב שגם יתדרך את המשתתפים במטס. צורת מבנה המטס מזכירה מבנה שבו חסר מטוס אחד, מטוסו של דובי לבנון.

בפנייתה למנהל רשות התעופה האזרחית, ציינה אורנה לבנון, אלמנתו של דובי: "אנו, המשפחה, מתרגשים ומודים על היענות חבריו לקיים מטס לזכרו. ציון עשור לתאונה הוא משמעותי מאד עבורנו ויעשה כמובן בכפוף לכל החוקים והתקנות".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן