בת דודתו של ערן, שטבע ומצבו עדיין ממשיך להיות קשה, פרסמה פוסט בפייסבוק ובו העלתה מספר טענות חמורות על התנהלות המצילים במקרה הטביעה. העירייה בתגובה: "האירוע נבדק ובוצע תחקיר עמוק ממנו עלה כי המצילים פעלו כראוי וביצעו את כל הנדרש בכדי לנסות להציל את חיי הטובע"

שרון יונתן

צילום: תיעוד מבצעי מד"א

חזקים ביחד. לנדוור

בשבת האחרונה אירע מקרה טביעה נוסף בחופי הרצליה, כאשר ערן, גבר בן 42 מחדרה, טבע באחד מחופי אכדיה (בתמונה) ומאז הוא במצב קשה, מורדם ומונשם בבית החולים איכילוב. לבני משפחתו טענות קשות כלפי צוות המצילים בחוף, כפי שכתבה מעין קפאח, בת דודתו של ערן, בפוסט שהעלתה בפייסבוק ולדבריה נשען ונתמך על עדויות של עדי ראייה שנכחו במקום.

מעין פתחה את הפוסט הארוך שכתבה: "הסיפור מתחיל כאשר יום אחרי הטביעה סיפרו המצילים לאמא של ערן בדיוק את מה שרצתה לשמוע, שמיד כאשר הבחינו בערן מנופף לעזרה הם נחלצו לעזרתו ושהוא לא בלע הרבה מים, אבל יום אחרי התגלתה לנו האמת: באזור השעה 15:00 שתי אזרחיות מבוגרות הבחינו בערן מנופף עם ידו לעזרה בלב הים. הן ניגשו בבהלה לסוכת המציל בו ישבו חמישה מצילים. הנשים הצביעו להם על ערן, אך המצילים הגניבו מבט חטוף לים וענו להן בזלזול משווע "אל תדאגו, זה סלע." האזרחיות טובות הלב התעקשו והתחננו שיגשו לים ויעזרו לערן שלנו, אבל הם שוב העדיפו להתעלם".

מעין ממשיכה: "רק אחרי מספר דקות, כשאפסו כוחותיו של ערן וככל הנראה הוא כבר טבע, הם זיהו אותו. באותו רגע קריטי, מציל אחד ניגש לגלים הסוערים עם גלשן, אך כמובן שלא הצליח להגיע אליו. אחרי 2-3 דקות נוספות בהן נאבק המציל בגלים הרצחניים, הבינו שאר המצילים שמדובר במקרה חירום והואילו בטובם לצאת עם אופנוע הים. הם משו את ערן שלנו מהמים כשהוא כבר ללא דופק".

מעין מתארת את רגעי ההחייאה כפי שסופר לה על ידי עדיי ראייה: "כשערן כבר ללא דופק, השכיבו אותו המצילים על החוף אך מסתבר שהם לא ידעו כיצד לעשות בו פעולות החייאה. כשקהל בחוף מתגודד סביב ערן, אזרחית טובת לב נוספת טוענת שהיא יודעת לעשות החייאה ומתחננת למצילים שיתנו לה לעזור, אך הם מסרבים תוך כדי שהם עדיין לא מצליחים לבצע החייאה כראוי. בזמן שהמצילים מבזבזים זמן יקר אותה אזרחית רצה על דעת עצמה להביא מכשיר אינפוזיה מסוכת המציל – עוד דבר שהייתם מצפים שמצילים יחשבו עליו לבד. עד שהיא הגיעה אליהם, כבר הגיע האמבולנס".

מהעירייה נמסר בתגובה לטענות המשפחה: "האירוע נבדק ובוצע תחקיר עמוק, מקיף ויסודי על ידי גורמים המקצועיים של כל הגורמים המעורבים ממנו עלה כי המצילים פעלו כראוי וביצעו את כל הנדרש בכדי לנסות להציל את חיי הטובע".

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן