בעלי כלבים יוצאים למאבק ודורשים מהעירייה להקצות קטע חוף שבו יוכלו להיכנס עם כלביהם ולשחררם באופן חופשי. כחלק מהמאבק, נפתחה קבוצת פייסבוק ועצומה עלתה לרשת. העירייה: "הרצליה אוהבת כלבים ועיריית הרצליה פועלת רבות למען הכלבים בעיר"

שרון יונתן

בעלי הכלבים בהרצליה יוצאים למאבק בעירייה בנוגע לבקשתם להקצות חלק מחוף הים כדי שיוכלו להיכנס עם כלביהם באופן חופשי. כיום, יש איסור על הכנסת כלבים לטיילת החוף ולחופי הרחצה, למעט חוף סידנא עלי, אבל גם שם אסור לשחרר את הכלב באופן חופשי.

בשבוע שעבר עלתה עצומה תחת הכותרת: "עצירת הדרת כלבים ובעליהם מהים והמרחב הציבורי בהרצליה", כאשר נכון להיום חתמו עליה 347 תושבים. בנוסף, הוקמה קבוצת פייסבוק שנקראת "זכויות הכלבים בעיר הרצליה".

בעצומה נכתב: "עצומה זו באה להביא לשינוי היחס של העיר ושל עיריית הרצליה לכלבים ובעליהם. אנחנו מבקשים אפשרות לטייל בטיילת עם הכלבים שלנו כאשר הם קשורים על פי חוק ברצועה, ולהנות מהטיילת עם בני משפחתינו כמו כל תושב אחר בעיר, וכמו שניתן לעשות בכל עיר אחרת חוץ מהרצליה. אנחנו מבקשים קטע אחד מתוך 6 וחצי ק"מ של חוף הקיימים בעיר הזו שיוקצה עבור חוף כלבים שבו ניתן יהיה לשחרר את הכלבים לשחק, שיהיה מוצל, עם גישה נוחה, עם מקלחות ומים נקיים לשתייה. עזרו לנו להביא לשינוי ולתת לבני המשפחה הפרוותיים שלנו להנות מחופש וים כמו שאנחנו נהנים".

מעיריית הרצליה נמסר בתגובה: הרצליה אוהבת כלבים ועיריית הרצליה פועלת רבות למען הכלבים בעיר ומשקיעה בתפעול כלבייה שהיא מהכלביות החדישות והמשודרגות בארץ, בפעילות רפואית וטרינרית, בשיתוף עם עמותות בעלי החיים ובהקמת גינות ייעודיות. שלא בעונת הרחצה ניתן לטייל עם כלבים בחופי הרצליה, כשהם קשורים. היות והחוף מיועד למגוון אוכלוסיות, לטובת כלל ציבור המתרחצים בו. בעונת הרחצה חל איסור להכניס כלבים לשטח חופי הים למעט לחוף סידני עלי, לשם ניתן להיכנס עם כלבים, אבל רק כשהם קשורים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן