למרות שההחלטה על הקמת חוף המיועד לכלבים התקבלה כבר לפני חצי שנה, בפועל חוף זה עדיין לא הוקם. חבר המועצה יונתן יעקובוביץ': "לצערי ראש עיריית הרצליה מוכיח שוב שאין לו את היכולת לבצע דברים או שהוא לא רוצה לבצע אותם". פנינו לעירייה לקבלת לוח זמנים בנושא, אבל בעירייה בחרו שלא להגיב

שרון יונתן

כמה זמן לוקח לעירייה להכשיר חוף לכלבים? במקרה של עיריית הרצליה זה לוקח כבר חצי שנה ועדיין אין אור בקצה המנהרה.

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

ב- 9 בנובמבר שמחו בעלי הכלבים בעיר לקרוא אצלנו ב"שרון און ליין" כי העירייה תכשיר חוף המיועד לכלבים בחוף הפירצה, הנמצא מדרום לחוף הנפרד. על פי הודעת העירייה מאז, אמורים להיות במקום מתקני משחק לכלבים ומקלחות ייעודיות לכלבים.

מאז החורף עבר, הקורונה כבר כמעט מאחורינו, עונת הרחצה נפתחה והקיץ או טו טו מגיע. ומתי ייפתח החוף הייעודי לכלבים? גם לעירייה אין תשובות בעניין.

ליאורה מעוז, בעלת שני כלבים ומי שפועלת רבות לטובת בעלי הכלבים בעיר, אמרה השבוע: "הקיץ כבר בפתח, עונת הרחצה נפתחה רשמית, אבל חוף הכלבים עדיין לא קם. האם עוד הקיץ הזה נהנה בחוף הים יחד עם החברים על ארבע? מאז שהוכרזה פתיחת עונת הרחצה, מציפים אותי בעלי כלבים בשאלה מתי יפתח החוף שהובטח. כפי שזכור ופורסם, מועצת העיר אישרה הקצאת חוף לכלבים משוחררים בחוף הדרומי בהרצליה. כמי שהייתה אחת מאלה שקידמו את נושא הקצאת חוף הים לכלבים אני מוצפת בפניות ותשובות אין לי. בעלי הכלבים שוב מרגישים מתוסכלים וההרגשה היא ששוב מתעלמים מאיתנו".

הנושא עלה בישיבת מועצת העיר בשבוע שעבר כשאילתא של חבר המועצה יונתן יעקובוביץ' שביקש לדעת מה הסטטוס של חוק העזר, מה היו הפעולות שבוצעו מאז ההצבעה על החוק ועד היום ומהו לוח זמנים בנושא.

העיריה השיבה כי המועצה אישרה תיקון שני חוקי עזר, האחד בהסדרת מקומות רחצה והשני בנושא פיקוח על כלבים. עוד צוין כי "לאחר קבלת פרוטוקול ישיבת המועצה הועברה בקשה לפרסום התיקונים ביום 25.2.21 באמצעות אתר משרד המשפטים. נתבקשנו על ידי משרד המשפטים להעביר הפנייה גם למשרד הפנים. ביום 25.3.21 הועברה פנייה גם למשרד הפנים באמצעות אתר המשרד בשלב זה ממתינים לקבלת אישור/הודעת אי התנגדות מאת משרד הפנים על מנת שמשרד המשפטים יוכל לקדם הטיפול בפרסום התיקונים".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

חבר המועצה יעקובוביץ אמר השבוע: "לצערי ראש עיריית הרצליה מוכיח שוב שאין לו את היכולת לבצע דברים או שהוא לא רוצה לבצע אותם. אני כבר לא יודע מה יותר גרוע. אנחנו עדים שוב ושוב להצהרות שאחריהן אין כלום. אנחנו כבר למעלה מחצי שנה מאז קבלת ההחלטה במועצה ושום דבר לא קרה חוץ מפניות ומכתבים למשרד הפנים. הרי אפשר היה לבצע מבלי להמתין למשרד הפנים – חוף לכלבים משוחררים זאת לא המצאה חדשה ותמיד יהיה ניתן לעשות את ההתאמות הנדרשות במידה ומשרד הפנים יבקש זאת. בשורה התחתונה, בשנת 2021 עדיין אין חוף לאלפי הכלבים ההרצליינים וזה אחרי שהתחלנו את התהליך בעניין כבר בשנת 2014. אנחנו כמובן נמשיך בלחץ לטובת הכלבים ההרצליינים".

פנינו לעירייה לשם קבלת תגובה לשאלה היכן עומד הנושא ומתי ייפתח החוף לכלבים, אבל בעירייה בחרו שלא להגיב


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן