טיול בוקר שערכו אתמול אורן בר יושפט ואשתו משכונת נווה עמל בהרצליה עם כלביהם הסתיים בביקור לא נעים בחדר המיון של בית החולים "מאיר" לאחר שאורן ננשך על ידי כלב משוטט.

אורן, כוכב ילדים בן 42, הידוע בשמו "בריו למה", סיפר הבוקר ל"שרון און ליין" את שאירע אתמול: "טיילתי עם אשתי ושני הכלבים שלנו וכאשר עברנו ברחוב עמיאל הגיעו שני כלבים משוטטים, אחד בינוני בצבע אפור ואחד טיפה קטן יותר קטן בצבע חום עם קולר. פתאום הקטן בצבע חום, קולט אותנו מסתובב ובריצה טס אלינו ותוקף אותנו. כתוצאה מהתקיפה קיבלתי נשיכה בכף הרגל ונחבלתי גם ביד ובגב כתוצאה מנפילה".

אורן הגיע לחדר המיון בבית חולים "מאיר", שם קיבל זריקת טטנוס וחיסון נגד כלבת. אורן משחזר: "הכלב ברח אז לא הספקתי לצלם אותו. בגלל שאני לא מכיר את הכלב ויודע אם יש לו חיסונים אז גם זכיתי להעביר את הבוקר במיון, לקבל זריקת טטנוס וגם חיסון כלבת ישר לאזור הנשיכה. אם לא אמצא את הכלב המשוטט עד יום חמישי אני צריך להמשיך ולקבל עוד זריקה ישר לפצע הנשיכה".

אורן בן יושפט

כף רגלו של אורן לאחר הנשיכה

אורן מעביר מסר חשוב: "חייבים לעצור את התופעה הזו של לתת לכלבים לטייל חופשי ללא השגחה, לא משנה אם זה כלב קטן או גדול אפילו חמוד ככל שיהיה אפילו או אם הוא רגיל לטייל לבד והוא לא עושה כלום. היום זה אני, מחר זה ילד, מחרתיים זו סבתא. מספיק לשחרר חופשי. אין לשחרר כלבים בלי השגחה ולא משנה כמה הם רגילים להיות חופשיים".

שאילתא בנושא הוגשה לעיריית הרצליה

רונן וסרמן, חבר מועצת העיר הרצליה, הגיש שאילתא בנושא לעירייה, ובה כתב: "בחודשים האחרונים ניכרת התרופפות משמעותית במשמעת הציבורית, בכל הקשור לאכיפת כלבים משוטטים ללא רצועה. נתקלתי לאחרונה במקרים רבים של כלבים משוטטים, בשכונות שונות, בין היתר בעיקר בנווה עמל, שביב, נווה ישראל, הרצליה הירוקה והרצליה פיתוח. במקרים רבים קורה גם שתושבים נכנסים לגינות ציבוריות עם הכלבים שלהם, מבלי להתחשב בשילוט. בעצמי כמעט ננשכתי פעמיים בחודש האחרון, ורק גישה מאוד אגרסיבית שלי הבריחה את הכלבים. כמובן שכלבים משוטטים גם עושים את צרכיהם ברחבי העיר וזו עוד בעיה מאוד לא נעימה".

רונן ורסרמן יש עתיד הרצליה חבר מועצה

חבר המועצה רונן וסרמן. הגיש שאילתא 

וסרמן ביקש לקבל את הנתונים הבאים מהעירייה: כמה תלונות על כלבים משוטטים מתקבלות במוקד בממוצע בכל חודש השנה, וכמה בממוצע בשנת 2020? מה מתכננת הנהלת העיר לעשות על מנת למנוע את המצב הבלתי נסבל של כלבים משוטטים? מה רמת האחריות של העירייה בביצוע או אי ביצוע אכיפה אגרסיבית כנגד תושבים אשר עוברים על החוק בכל הקשור לשחרור כלבים? הסעד/פיצוי שהעירייה מספקת לתושב אשר ננשך על ידי כלב?


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן