הצעדה תצא היום (ראשון) בשעה 17:30 מכיכר העירייה ברמת השרון לכיוון בניין עיריית הרצליה, שם תתקיים בשעה 18:30 עצרת זכרון מרכזית. בואו בהמוניכם לזעוק: די לרצח ולאלימות נגד נשים!

שרון יונתן

צילומים: באדיבות העיריות

הרצח הנוראי של דיאנה רז ז"ל, אם לארבעה מהיישוב נעלה, על ידי בעלה השוטר, זיעזע בסוף השבוע מדינה שלמה. עוד אישה שמצטרפת לסטטיסטיקה איומה שאסור לקבל ולהשלים איתה.

צעדת מחאה לזכרה תתקיים הערב ברמת השרון והרצליה ביוזמה משותפת של שתי העיריות ומועצות הנשים היישוביות.

תחת הכותרת "די לרצח ולאלימות נגד נשים" תצא צעדת המחאה מכיכר העירייה ברמת השרון בשעה 17:30 לכיוון בניין עיריית הרצליה ברחוב בן גוריון בהרצליה, שם תתקיים בשעה 18:30 עצרת זכרון גדולה. המארגנים ביקשו מכל המשתתפות והמשתתפים בצעדה להגיע בלבוש שחור. למחאה זו יצטרפו גם תושבים מרעננה, כפר סבא ויישובי האזור.

הצעדה והעצרת יהיו במעמד ראשי העיר, משה פדלון מהרצליה ואבי גרובר מרמת השרון, וסגניות ראשי העיר ומחזיקות תיק הנשים: איה פרישקולניק מהרצליה ודוברת וייזר מרמת השרון.

משה פדלון אמר אמש: "נשבר הלב. במהלך סוף השבוע הזדעזענו לקבל את החדשות הנוראיות על רצח דיאנה רז ז"ל.  עוד רצח. עוד אישה מקרבנו שנרצחה על ידי בן זוגה. לצערי התקופה הקשה בה אנו מצויים, בצל משבר בריאותי וכלכלי, עלולה להחריף את המתחים ולהביא לעוד אירועי אלימות בתוך המשפחות. לכן, בעת הזו אני מבקש מכל אחת ואחד מכם להיות עירניים לנסות ולזהות סימני האזהרה – ואנו כחברה, וכרשות עירונית, נפעל להושיט ידנו לכל אדם שירצה  לצאת ממעגל האלימות. עיריית הרצליה, באמצעות האגף לשירותים חברתיים ומנהל הנשים, נמצאת כאן עבורכם לסייע ולמנוע מצבי אלימות וסיכון. לא ניתן לרצח הבא להתרחש".

הרצליה לא שותקת! די לאלימות כלפי נשים
המחאה הקודמת בהרצליה

אבי גרובר אמר: "אני מפציר בכל אישה המרגישה מאוימת לפנות מיד אל קווי החירום או אל שירותי הרווחה שלנו. אף אישה לא צריכה להרגיש מאוימת בביתה ואנחנו כרשות נעשה הכל על מנת להעניק רשת ביטחון לכל אישה. אנחנו נצעד מחר יחד מכל יישובי השרון לזכר אישה נוספת שנרצחת בידי בן זוגה.

דוברת וייזר אמרה: "הגיעו מים עד נפש. די לרצח ואלימות נגד נשים. ממשלת ישראל והעומדים בראשה עסוקים במלחמות אגו וקרדיטים עשרים וארבע שעות ביממה והופכים את הבתים בישראל בעת הקורונה ל"מלכודות מוות". צריך להעביר תקציבים כאן ועכשיו- חייבים להקים צוות חרום של מומחים נשים וגברים על מנת לייצר  פתרונות אד הוק למצב המסוכן הזה. ככה זה לא יכול להימשך. הכדור הבא שאשה תרצח ממנו נמצא כבר בקנה של גבר אלים כזה או אחר".

סיגל רבין, יו"ר מועצת הנשים בהרצליה: "אובססיביות היא אינה אהבה מטורפת היא נורת אזהרה. הנשמה זועקת לרצח מקומם. די, עצרו את המדינה המעוותת הזו. תקציבי עתק למערכת בחירות רביעית ואף לא חקיקה ואכיפה חמורה למען נשים לא עברה בקריאה בכנסת. תגנו על נשים חפות מפשע. דם נשים אינו הפקר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן