משרד הפנים התנגד לכך שערן שוורץ יכהן במקביל בשני תפקידים בכירים בעיריית רמת השרון. חברי המועצה דרשו בישיבת המועצה אמש לדעת מה עומד מאחורי עזיבתה של שירלי פאר יגרמן, מנכ"לית העירייה. גיא קלנר: "אני רוצה לדעת מה קורה עם שירלי. כל המסביב הזה לא עושה לי נעים בבטן ולא הגיוני". דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה: "הדיון על שירלי הוא בושה ולא מכבד את העשייה הנפלאה שלה"

שרון יונתן

ראש העירייה, אבי גרובר, הדהים אמש (ראשון) בישיבת המועצה את חברי מועצת העיר, כאשר הסיר מסדר היום את ההצעה למנות את ערן שוורץ למ"מ מנכ"ל העירייה. הסיבה: משרד הפנים לא אישר לעירייה כי שוורץ יכהן בשני תפקידים במקביל. כזכור, ביום חמישי האחרון פרסמנו באתר "שרון און ליין" כי גרובר החליט למנות את שוורץ, המכהן כמנכ"ל החברה הכלכלית של רמת השרון, למ"מ מנכ"ל העירייה וזאת לאחר ששירלי פאר יגרמן נמצאת בנבצרות, כלשון הודעת העירייה. בהצעה הודגש כי מדובר במינוי זמני וכי שוורץ ימשיך יכהן בשני התפקידים במקביל, מתווה שכאמור משרד הפנים התנגד לו.

לאחר שלוש שעות בישיבת המועצה הגיע הנושא לדיון בעקבות הצעה לסדר של חבר המועצה ירון גדות שבה ביקש שהעירייה תימנע משינויים פרסונאליים בצוות הבכיר של העירייה בתקופת הקורונה. בפתח דבריו הטיל גרובר פצצה כאשר אמר: "בשעה 18:00 קיבלתי מייל ממשרד הפנים, וזאת לאחר שהעברנו להם לבדיקה את נושא מינוי מ"מ המנכ"ל כדי לקבל אישור שלהם. הם אמנם נתנו אישור לעניין אבל בתנאי שזה מוגבל לחודשיים וכל זמן שערן מכהן מ"מ מנכ"ל העירייה הוא לא יכול לעסוק באף נושא מתחומי הטיפול של החברה הכלכלית. מאחר ויש לערן המון מטלות בחברה הכלכלית ואין מי שיחליף אותו, נושא מינוי מ"מ מנכ"ל העירייה יורד מסדר היום". גרובר פירט: "יש לחברה הכלכלית פרויקטים בנווה גן, סינמה סיטי, הקמת מגרש כדורגל, וניעזר בהם לשיפוץ מוסדות חינוך בקיץ. בנסיבות האלו הוא ישאר בחברה הכלכלית ואנחנו נחפש דרך אחרת איך אנחנו בתקופה הזאת מתפקדים בעירייה".

לאחר מכן התקיים דיון בהצעתו של גדות שהציע כי "מועצת העיר תנחה את ראש העירייה שלא לבצע שינויים פרסונליים בדרג הבכיר עד חזרה לשגרה מלאה. מועצת העיר כמייצגת את הציבור תוציא מכתב קריאה למנכ"לית העירייה ובקשה להישאר בתפקידה עד לחזרה לשגרה מתוך הבנה שזהו צורך ורצון של מרבית תושבי העיר". גדות החמיא לשירלי פאר יגרמן על פעילותה בעירייה ואמר לגרובר: "תעשה טוב אם תצליח ליישר את ההדורים ולהחזיר אותה. אנחנו יודעים שהנבצרות זה לא דבר אמיתי". גרובר השיב לגדות: "שירלי נמצאת כרגע בביתה עם אישור מחלה והדיון הזה לא מוסיף לכבודה. אני לא רוצה להצביע נגד שירלי אבל ההצעה שלך לא יכולה להישאר".

חברי המועצה דורשים תשובות

חבר המועצה רוני בלקין אמר: "אני אצביע נגד ההצעה כי אי אפשר לכפות מנכ"ל על ראש עירייה מאחר וזאת משרת אמון, אבל אם היא נמצאת בנבצרות רפואית, מדוע זה הוסתר? ואם צריך למנות מ"מ אז למה חיכינו חודש? אני שמח שמשרד הפנים עצר את זה כי אם החברה הכלכלית כל כך חשובה אי אפשר לבצע את שני התפקידים במקביל ואם היא פחות חשובה אז בואו נבדוק מה עושה החברה הכלכלית". חבר המועצה רמי בר לב הציע למנות את מנהל אגף הבטחון, קובי אלפסי, לתפקיד מ"מ מנכ"ל העירייה, אבל ההצעה לא נדונה.

חבר המועצה גיא קלנר אמר: "יש פיל גדול בחדר שקוראים לו שירלי שאני מאוד מכבד אותה והיא הייתה מנכ"לית מצוינת. היא יכולה לסיים את תפקידה וגם זה בסדר ואני לא נכנס לזה, אבל הגיעה העת להבין מה קורה שם. אם לא בישיבת מועצה אז בישיבת קואליציה או אחד על אחד עם חברי המועצה. אני רוצה לדעת מה קורה עם מנכ"לית העירייה בנקודה הזאת. כולנו יודעים שמכבסת המילים של הנבצרות לא עובדת. אם היא בנבצרות אז נמתין עוד שבועיים ולא צריך למנות מישהו במקומה. ואם זה משהו יותר משמעותי צריך לעשות משהו הרבה יותר רציני. אני רוצה לדעת מה קורה עם שירלי. כל המסביב הזה לא עושה לי נעים בבטן ולא הגיוני".

דוברת וייזר, סגנית ראש העירייה, אמרה: "אני חושבת שזה ממש לא מכובד מה שקורה כאן. כל השיח הזה הוא בושה ואני מתביישת שאני נמצאת כאן. שירלי נתנה את הנשמה שלה למען העיר במשך ארבע שנים וזה לא מוסיף לכבודה. כל השיח הזה, שכל העיר צופה בו, זה לא מכובד. שירלי בחופשת מחלה ואני מקווה שהיא תחזור כמה שיותר מהר ואם לא אז זה לא עניין שלנו ולא צריך לעשות פה סימפוזיון מול המועצה ומול כל הפייסבוק והתושבים. זה בושה שאתם עושים את הדיון הזה לא בנוכחותה ולא מכבדים את העשייה הנפלאה שלה".

הצעתו של ירון גדות הוסרה מסדר היום ברוב קולות. וייזר, שסירבה להשתתף בהצבעה, אמרה בהפגנתיות: "ההצעה שלי זה לכבד אותה ולא לדון בזה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן