לא הרבה אנשים זוכים, במהלך חייהם, להציל אנשים אחרים ממוות. זהו הסיפור של דין מוזס, בן 16 מרעננה, שנקלע לאירוע דרמטי ובתושייה מעוררת השראה עזר להציל את חייו של נער אחר.

יש לכם רגישות? תתחברו לאתר הרווחה והחברה של ישראל!

המקרה אירע ביום ראשון השבוע, כאשר דין רכב על אופניו מכיוון הרצליה בדרכו לביתו ברעננה. תוך כדי נסיעה, על הגשר, מעל כביש 531 ומסילת הרכבת, קלטו עיניו נער גבה קומה, שרוע על מעקה הגשר ומחצית גופו בין שמיים וארץ.

את מה שאירע באותם רגעים שיחזר דין: "לא הבנתי מה הוא עושה, זה נראה מפחיד. גם לא הגיוני. עצרתי בצד הכביש ואמרתי לו "אחי, אתה בסדר?" אבל הוא לא ענה לי. הבנתי שמשהו קורה פה. ישר עלה לי בראש שהוא מנסה להתאבד. עצרתי ורצתי לכיוון שלו. הוא היה כבר לקראת אובדן שיווי משקל. המשמעות נפילה מגובה רב והתרסקות על הכביש. תפסתי לו את הרגל וניסיתי למשוך אותו אליי, אבל הוא התנגד. ניסה להדוף אותי עם הרגליים שלו. עם כל הכוחות שלי לא עזבתי אותו והתחלתי לנופף לנהגים בכביש. מיד עצרו ושניים באו לעזור לי. הצלחנו למשוך אותו מהגשר למדרכה. נוצר פקק תנועה והמון סקרנים. במקרה עבר בכביש אמבולנס. עצרנו אותו והם פינו את הנער, כנראה לבית החולים".

בימים שאחרי דין עדיין היה נרגש ונסער מהדרמה שחווה. הוא יודע שהציל חיים. באותו ערב זכה לשיחת טלפון מאביו של הנער, תושב טייבה, שבירך והודה לו על התושייה: "תמיד אזכור לך את המעשה הזה. הצלת לי את הילד והמשפחה".

חיים ברוידא, ראש עיריית רעננה, העניק אתמול לדין תעודת הוקרה על גילוי אזרחות למופת ועירנות למצוקת האחר. "מדובר בגאווה רעננית", ציין ברוידא.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן