דני לוי, תלמיד כיתה ה' בבית הספר הנדיב בהרצליה, אירגן מכירת צעצועים ומשחקים ותרומה מעוברי אורח. את הסכום שקיבל, על סך 1,000 שקלים, יתרום למען ילדים חולי סרטן. אימו עינב: "אני מפרגנת לו ותומכת בו. דני ילד רגיש שאוהב לעזור"

שרון יונתן

"רציתי לעשות מהכסף מעשה טוב", כך אומר דני לוי, בן 11, שאסף אלף שקלים אותם יתרום למען ילדים חולי סרטן. דני (בתמונה), תלמיד כיתה ה2 בבית הספר היסודי הנדיב בהרצליה ופעיל בתנועת הצופים, חשב איך הוא יכול לעשות טוב למען ילדים אחרים והחליט לארגן מבצע התרמה במהלכו ימכור צעצועים ומשחקים ואת הכסף שיקבל יתרום לטובת ילדים חולי סרטן.

אימו עינב מספרת: "דני רצה להרוויח כסף כדי שיוכל לתרום אותו והוא החליט למכור צעצועים, משחקים, פרטי לבוש, כדורים ועוד. הוא הכין מחירון, החל משקל ועד 20 שקלים ותיכנן לעשות מכירה בבית הספר. ילדים מהכיתה החליטו להצטרף ליוזמה והביאו גם פריטים משלהם".

ברגע האמת הילדים לא הורשו לקיים את המכירה בתוך כתלי בית הספר. עינב: "דני ומספר חברים עמדו ביום רביעי השבוע מחוץ לבית הספר ומכרו את הפריטים. הם אספו מהמכירה הזאת סכום של 540 שקלים ולאחר מכן הוא יצא עם שני חברים שלו לאסוף כסף מתושבים בעיר. ככה, בלי קבלות ובלי כלום. חשוב לי לציין שעוברי האורח היו נחמדים אליהם מאוד, פתחו את הלב ותרמו. ככה הם השיגו כמעט עוד 500 שקלים ובסך הכל 1000 שקלים שאותם נתרום למען רווחת ילדים חולי סרטן, יתכן למחלקה האונקולוגית בבית החולים שניידר".

עינב מסבירה כי אינה מופתעת מהיוזמה המרגשת של בנה הצעיר: "אני גאה בו מאוד על כך שבגיל צעיר הוא חושב על זה ויש לו רגישות לנושא, אבל זה לא מפתיע אותי כי אני יודעת כמה הוא רגיש ואוהב לעזור לזולת".

מתברר שזאת לא הפעם הראשונה שדני חושב על אחרים. בתקופת הקורונה הוא יזם מעשה נחמד למען חבריו מהכיתה, כפי שמספרת עינב: "הוא התגעגע לחבריו והחליט לעבור ביניהם ולשים להם בתיבת דואר קצת ממתקים. אחת האימהות בכיתה הודתה לדני בקבוצת הוואצאפ ואז הוא החליט להרחיב את החלוקה לכל ילדי הכיתה. אני מפרגנת לו ותומכת בו וחשוב לי שהוא ימשיך לעזור ולתרום לאחרים, והכל כמובן על חשבון הזמן הפרטי שלו".

דני מסביר בצניעות מהיכן עלה לו הרעיון לתרום לילדים חולי סרטן: "חשבתי איך לעשות כסף לבילוי ואז חשבתי שהרבה יותר כיף יהיה לתרום את הכסף ולעשות איתו מעשה טוב. ישבתי בבית ואף קפץ לי הרעיון של המכירה. אני בטוח שבהמשך יהיו לי עוד רעיונות איך לתרום ולעזור לאחרים".

עינב ודני לוי
עינב לוי ובנה דני. "אני גאה בו מאוד"

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן