את הסוגיה הבאה מכירים מקרוב הורים לילדים הסובלים מאלרגיה והיא תעלה לישיבת מועצת העיר הקרובה. חברת המועצה דנה אורן ינאי הגישה אתמול בקשה למועצת העיר להכריז על מספר גני שעשועים בעיר כגנים המיועדים לילדים אלרגיים.

בשאילתא שהעלתה ותידון בישיבת מועצת העיר שתתקיים ביום שלישי הקרוב כותבת אורן ינאי: "יציאה לגן שעשועים לילדים בעלי אלרגיות היא לעיתים כמו יציאה לשדה קרב. ההורים מוצאים את עצמם מפטרלים מסביב למתקנים ובודקים האם נפתחה שקית במבה אשר יכולה לגרום לחלק מהילדים לשוק אנפילקטי ואף ליותר גרוע מזה. המצב כיום בגני השעשועים הינו שההורים לילדים אלרגנים תלויים בעיקר בנדיבותם ובמודעות של חבריהם לשכונה. ישנם הורים שממש מתחשבים ואוספים את הבמבה וישנם כאלה שהם פשוט אינם מודעים לסכנה ופחות מעוניינים להגביל את הילד שלהם מבחינת אוכל".

דנה אורן ינאי מציינת כי יש רשויות מקומיות שכבר הרימו את הכפפה בנושא: "כיום ישנה מגמה שבה העיריות יוצרות סביבה בטוחה לילדים אלרגיים, סביבה שבה כל המבקרים בגני השעשועים לוקחים על עצמם להימנע מצריכת מוצרים מסכני חיים. כל הנדרש הינו הצבת תמרור שמגדיר את גן השעשועים כגן מוגן למען ילדים בעלי אלרגיות".

בשאילתא מבקשת דנה אורן ינאי לדעת האם בהרצליה יש גינת שעשועים שהיא אזור בטוח לילדים אלרגיים שאסור להכניס אליה אוכל מסכן חיים והאם העירייה תהיה מוכנה להכריז באופן מיידי על 3 עד 5 גינות שעשועים שהם גנים בטוחים לילדים אלרגיים.

דנה אורן ינאי. שמירה על הרצליה חילונית צילום: תמי שלף

דנה אורן ינאי. שמירה על הילדים האלרגיים. צילום: תמי שלף


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן