עיריית הרצליה עם הפנים למאבק בקורונה: היום (ראשון) נפתחו שלושה גני ילדים לילדי עובדי מערכת הבריאות בעיר כדי שאלו יוכלו להתרכז במשימתם החשובה

שרון יונתן

צילום: דוברות עירית הרצליה

עיריית הרצליה נרתמת למען עובדי הצוותים הרפואיים והחלה להפעיל היום שלושה גני ילדים לילדי עובדי מערכת הבריאות בעיר, אשר מגויסים למאבק בהתפשטות נגיף הקורונה ואינם יכולים להיעדר מעבודתם.

מדובר בשלושה גני ילדים אשר הוסבו לקליטת ילדים, רובם בגילי 3 עד 6, והם יפעלו בימי ראשון עד חמישי בין השעות 07:00- 16:00.

בעירייה ציינו כי המסגרות ינוהלו על ידי צוותים מקצועיים מטעם העירייה שיעבירו לילדים תוכניות פדגוגיות מותאמות. פתיחת הגנים היא בתיאום מלא עם כל הגורמים הרשמיים ונעשית בהירתמות של כל אגפי העירייה. שיבוץ הילדים בגנים הללו ייעשה על פי בקשות רשמיות ממשרד בריאות ומוסדות הבריאות ישירות לראש העירייה.

בעירייה הוסיפו כי במהלך כל התקופה יהיה מעקב צמוד על מנת לוודא כי כל הנמצאים במסגרת ללא חום וללא תסמינים הקשורים לקורונה. נציגי העירייה יעבירו הדרכה לצוותים לגבי הפעילויות המותרות, בהתאם להנחיות משרד הבריאות, והן יבוצעו תוך הקפדה על היגיינה אישית וסביבתית, אוורור המתחמים ושמירה על מרווח של 2 מטרים בין האנשים.

הגנים יצוידו בסבונים, מגבות נייר, חבילות מגבוני אקונומיקה, כפפות, אלכוג'ל ומסיכות כירורגיות לשמירה על בריאות המשתתפים. צוותי הגנים יעברו מדידת חום מדי בוקר והם יוודאו כי ההורים בדקו את החום של ילדיהם.

משה פדלון, ראש עיריית הרצליה, אמר: "אנחנו מסייעים לילדים של הצוותים הרפואיים כדי שהראש של הוריהם יהיה פנוי למלחמה ההירואית והכל כך חשובה שלהם בנגיף הקורונה".

איה פרישקולניק, מ"מ וסגנית ראש העירייה והממונה על תיק החינוך, הוסיפה: "אני גאה ושמחה שעיריית הרצליה היא בין הראשונות לפתוח גנים למען ילדי מערכת הבריאות, שרתומה כולה למאבק העיקש בקורונה".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן