הנגיף הקטלני שהשתלט על חיינו ממשיך לתת את אותותיו. לאחר ביטולי אירועי פורים, בוטל מרוץ האביב ברמת השרון ועיריית הרצליה הודיעה על ביטול אירועים עד סוף חודש מאי

שרון יונתן

מגיפת הקורונה ממשיכה להתפשט ואיתה האיסור על התקהלויות גדולות, מה שמביא לביטול אירועים. שני האירועים הגדולים שהיו מתוכננים לאתמול (שלישי) בוטלו, לצערם של אלפי ילדים מהרצליה ורמת השרון: העדלאידע בהרצליה ואירוע פורים הגדול בפארק הנצח ברמת השרון שבמקומו התקיימו מספר אירועים קטנים ברחבי העיר.

בהרצליה בוטל גם אירוע טקס יקירי העיר שהיה מתוכנן להתקיים ביום שני הקרוב (16 לחודש) בהיכל בעיר ומסיבת פורים במרינה שהייתה אמורה להתקיים ביום שישי הקרוב.

היום (רביעי) בצהריים הודיעה עיריית הרצליה על ביטול אירועים עד סוף חודש מאי. בהודעת העירייה נכתב:

תושבות ותושבים יקרים, בהתבסס על הנחיות והמלצות משרד הבריאות לאוכלוסייה בנושא הקורונה, ומתוך דאגה לבריאות הציבור, 

הנהלת עיריית הרצליה החליטה הבוקר (11.3.20) על ביטול כלל האירועים העירוניים, בהם: כנסים, הרצאות, חגיגות הרמת כוסית וסיורים. בשלב זה, מערך החוגים בחינוך הבלתי פורמאלי מתקיים כסדרו

החלטה זו התקיימה בתום ישיבת הערכת מצב נוספת שקיימה הבוקר הנהלת העירייה בנושא ההערכות העירונית להתגוננות כנגד הפצת הנגיף. 

ככל שיתקבלו הנחיות והחלטות חדשות – נפעל לעדכנם באמצעי התקשורת, באתר העירוני ובדף הפיסבוק של עיריית הרצליה.

האירועים הבאים לא יתקיימו במועד המתוכנן:

•             יום מעשים טובים,       בהיכל בעיר          24.3

•             פרימיירה גלגל במעגל, בהיכל אומנויות הבמה 29.3

•             אירוע פסח,                   במרכז העיר  –     1.4 

•             מימונה ,                       בפארק הרצליה – 16.4 

•             טקס יום השואה ,        בהיכל בעיר-       20.4 

•             טקס יום השואה לביה"ס, בהיכל בעיר- 21.4 

•             טקס גני ילדים          בפארק הרצליה   24.4 

•             מרוץ הרצליה           בפארק הרצליה   25.4 

•             ערב שירי לוחמים,      בפארק הרצליה   25.4 

•             גלגל הזהב בפארק,     בפארק הרצליה   21.5

•             טקס עובד מצטיין ,    בהיכל בעיר        25.5 

חוסר וודאות בהרצליה קיים לגבי שני אירועי ספורט גדולים נוספים בחודש מאי: סטריטבול – 8 ו – 9 למאי, טריאתלון נשים – 23 למאי

ברמת השרון בוטלו, בנוסף לאירוע פורים, גם מספר אירועים נוספים שתוכננו: אירוע נשים "נשים פורצות דרך" שהיה אמור להתקיים בבית יד לבנים ביום שישי שעבר וההצגה "דינה" שהייתה אמורה להתקיים ביום ראשון השבוע. כמו כן, בוטל מרוץ האביב לזכרו של גל לוינסון ז"ל שתוכנן ל- 4 לאפריל.

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה:

"כרגע האירועים המרכזיים שבוטלו הם מרוץ האביב וקרנבל פורים וגם הוא יתקיים במועד שיאפשר זאת. מעבר לכך טרם התקבלה החלטה בנוגע לאירועים אחרים ואנחנו פועלים בהתאם להנחיות משרד הבריאות".

אסנת אוליאל לימור, מנהלת בית יד לבנים ברמת השרון, סיפרה על ביטול מופעים ואירועים: "בוטלו אירועי יום האישה הבינלאומי על ידי העירייה. הצלחנו להתארגן במהרה כך שאחד ממופעי הפורים, במקום האירוע המרכזי, היה אצלנו בבית יד לבנים. יתכן והצגת תיאטרון אחת תבוטל. כמו כן, מישהו ביטל את השכרת האולם והספריה ביטלה אירועים. יש ביטולי אירועים בכל הארץ וזאת אני יודעת מקולגות שלי במקומות אחרים. מצד שני, אני לא רואה בהלה ציבורית והיסטריה. לקוחות שמבטלים מקבלים את כספם בחזרה".

בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה, כך מתברר, אין ביטולי מופעים וכמעט אין ביטולים על ידי לקוחות, כפי שסיפרה עפרה זכריה, מנהלת ההיכל:

"אנחנו מתנהלים על פי הנחיות משרד הבריאות שהורה כי מותר לקיים אירועים עם פחות מ-2000 אנשים. ביום שישי מופיע אצלנו אדיר מילר ובשבת שלומי שבת. אלו אירועים "סולד אאוט" ללא אף ביטול. מדובר בקהל צעיר יחסית שמתנהג אחרת מקהל מבוגר שהוא ברובו בעל מנוי ואז יכול לבחור בהופעה למועד אחר. אתמול הייתה הצגת ילדים עם 350 צופים, כך שאצלנו הכל מתנהל כרגיל. לשמחתנו אין ביטולים, כך שלא נאלצנו להתמודד עם החזרת כסף, אבל במקרה של ביטול אין החזרת כסף כי גם לנו אף אחד לא מחזיר".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן