השפעת מגיפת הקורונה לא פוסחת גם על בעלי העסקים ברחוב הראשי שחוששים מפשיטת רגל. ולמרות זאת, היה מי שניסה לשמח

שרון יונתן

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע בשר טחון טרי 2 ק"ג ב-100 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

אתמול ביקרתי במרכז הרצליה וראיתי מקרוב את הפגיעה הכלכלית בבעלי העסקים עקב מגפת הקורונה. היום נסעתי למרכז רמת השרון ושמעתי קולות דומים. קולות של בעלי עסקים שמדווחים על ירידה בהכנסותיהם וחוששים לגרוע מכל מהבחינה הכלכלית, אם המצב לא ישתפר בקרוב.

שאול חכם, בעל חנות ברחוב סוקולוב 55 ויו"ר ועד סוחרי סוקולוב, תיאר את המצב שהופך קשה מיום ליום: "ההתמודדות של בעלי העסקים היא קשה כי גם כך מצב הרחוב דועך. התפרצות הקורונה משפיעה לרעה על בעלי עסקים כי יש פחות הולכי רגל ומבקרים בחנויות. מי שלא צריך לא מגיע ובעלי העסקים קורסים. רואים פחות תנועה ברחוב והרבה עושים הזמנות טלפוניות. הרבה בעלי עסקים אומרים שהמצב קשה במיוחד לפני חג הפסח שזאת תקופה תוססת. אם המצב יימשך כך יהיו בעלי עסקים שיצטרכו לסגור את העסק וזה יהיה חבל מאוד".

לא רחוק מהחנות של שאול מצאנו את מאיר בן צור, הבעלים של חנות הבגדים "שושנה בן צור" ברחוב סוקולוב 59, שאמר דברים דומים: "אנחנו בוטיק שמלות ערב לאירועים וחתונות ומתבססים על לקוחות מכל הארץ. היום מפחדים לצאת מהבית ולכן לא מגיעים אנשים מרחוק ויש חוסר וודאות לגבי אירועים. אני מעריך שבשבועיים האחרונים ירדנו בהכנסות בסדר גודל של 30%. אם המצב ימשך כך, עסקים רבים יפשטו רגל".

שושנה קביליו, בעלת מספרה ברחוב סוקולוב 57, הביעה מעט אופטימיות: "משנכנס אדר מרבים בשמחה ואני מקווה שלקראת פסח כבר לא תהיה קורונה. זה פוגע בנו מאחר שאנשים מפחדים לצאת ויש הרבה אנשים בבידוד אבל אנחנו מחכים להם בתקווה שהרחוב יהיה שוקק ותחזור הפרנסה הטובה לכל חבריי בעלי העסקים".

לא הרחק מחנויות אלו נמצא בית הקפה קפה "לורן" שעלה לכותרות לאחר שבשבת האחרונה דווח כי חולה קורונה שהה בו. משבת ועד היום (שלישי) המקום עדיין סגור.

אדום ירוק גורמה במחירי שוק מבצע כרעיים עוף טרי 3 ק"ג ב-80 ש"ח. חדש! סניף הרצליה

למרות אווירת הדיכאון הזאת, יש כאלו שניסו לשמח את תושבי העיר. מדובר על תלמידי ישיבת ההסדר של רמת השרון שעברו ברחוב סוקולוב ושימחו את העוברים ושבים עם מוזיקה משמחת וחלוקת חבילות שני צנועות לכבוד חג הפורים. כל הכבוד!


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן