עוד יוזמה נפלאה בתקופת משבר הקורונה: קבוצת "מלאכיות מבשלות" מרחיבה את פעילותה ומחפשת אנשים שיבשלו למען נזקקים. איריס שלם, תושבת הרצליה, שהצטרפה למיזם, מספרת עד כמה זה עושה לה טוב על הנשמה. לינק להרשמה והצטרפות בסיום הכתבה

שרון יונתן

אוהבים לבשל ורוצים שאנשים יהנו מתבשיליכם? אז קדימה, הכתבה הזאת בדיוק בשבילכם. בשבועות האחרונות הפעילות של קבוצת "מלאכיות מבשלות" תופסת תאוצה. מדובר ביוזמה של ארבע נשים שמטרתה לעזור למשפחות נזקקות שמתקשות לבשל לבד, במיוחד בתקופת המשבר. קבוצת הוואצאפ הארצית מונה כבר מעל 150 נשים וגברים שמתנדבים לבשל למען אחרים. השיטה היא פשוטה: בקבוצת הוואצאפ עולות הבקשות והתושבים המתנדבים לוקחים על עצמם משימות בישול, כאשר את האוכל אוספים ומשנעים נהגים מתנדבים.

איריס שלם (בתמונה), תושבת הרצליה, הצטרפה למיזם הנפלא ומספרת: "לפני כחודש פורסם באחת מקבוצות הוואצאפ אם יש אנשים שרוצים לבשל לנזקקים. הצטרפתי ברצון ומאז בישלתי כבר לשתי משפחות, באחת ההזדמנויות בשיתוף עם גבר שאיני מכירה. זה עושה לי ממש טוב על הנשמה ואני מאושרת מכך שאני יכולה לעזור ואפילו במעט לאחרים. הכנסתי לזה גם את הבת שלי שגם כבר בישלה למשפחה ערב החג".

איריס שיתפה פוסט שכתבה אחת מנשות הקבוצה: "קהילת המלאכיות המבשלות מהבית שלנו מבקשת לגדול.
הבקשות לארוחות חמות הולכות וגדלות ואיתם גם הצורך שלנו לעוד אנשים טובים שמוכנים לבשל מהבית. אני לא יכולה לתאר לכם את פרפוריי הלב כשקשיש או אם חד הורית טורחים לכתוב לי הודעה נרגשת על התחושה שלהם כשהם מקבלים אוכל מאחד ממלאכי הבישול. ההרגשה הזאת שאנחנו מזינם את הרעב הפיזי של מי שנזקק לנו אבל על דרך מזינים בחום ובאהבה את הנפש היא עוצמתית וחשובה לא פחות מהאוכל עצמו".

בקבוצה מחפשים אנשים שיצטרפו למיזם: "אנחנו מחפשים אנשים מכל הארץ שמוכנים לקחת בחשבון עוד קשיש, בנאדם גלמוד או לחילופין משפחה של נשים חד הוריות במערך הבישולים הרגיל שלהם. גילינו שגם קהילה יכולה לקחת אחריות משותפת על משפחה אחת או שתיים ולייצר מנגנון פנים קהילתי של בישולים וגם כמה חברים שחולקים את הנטל. יש כל כך הרבה אנשים שצריכים אבל גילינו שיש גם מלא כאלה נדיבים שמוכנים לפתוח את הבית שלהם ולבשל. אז אם גם אתם פתוחים לרעיון ויש לכם הזמן המשאבים והיכולת נשמח להכניס אתכם למערך".

לינק להצטרפות והרשמה למיזם:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfpZsfBXI-8kgHxy3sS5zoY_wffkENbS4DLcDGXImiDYvmD8Q/viewform?

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן