המבנים הישנים ישומרו כחלק מחגיגות המאה לרמת השרון. ראש העירייה אבי גרובר: "זהו צעד ראשון במסגרת חגיגות המאה לרמת השרון". חבר המועצה מיכאל דורון, מחזיק תיק אסטרטגיה ואחראי על חגיגות המאה: "בימים שרמת השרון עוברת תהליכים עמוקים של התחדשות יש חשיבות עצומה לשימור המורשת"

שרון יונתן

לראשונה בתולדות רמת השרון: הוועדה לשימור אתרים ממליצה להכריז על שישה מבנים היסטוריים כמיועדים לשימור. המבנים ישומרו כחלק מההכנות לחגיגות המאה לעיר. בנוסף לשימור המבנים עצמם, חבר המועצה מיכאל דורון, הממונה על אירועי המאה לרמת השרון, יעמוד בראש צוות תוכן ותיעוד של המבנים לשימור.

המבנים שאושרו לשימור:

בית המועצה הישן / בית העם – מבנה הציבור הראשון אשר נבנה במרכז הגרעין ההיסטורי עבור ועד המושבה כמבנה ציבור רב שימושי . מתואר בספר רמה"ש כמקום המפגש של התושבים.

בית מלינוב – המבנה נתרם ע"י בני הזוג מלינוב למטרות תרבותיות וחינוכיות ברמה"ש.

המוזיאון הגיאולוגי – נבנה כבית מגורים והוסב למוזיאון הראשונים ובהמשך למוזיאון הגיאולוגי של רמה"ש.

בית צבי בנימיני – בית מגורים של ראש המועצה רמה"ש צבי בנימיני ומשפחתו.

מאגר המים הראשון ובאר אוסישקין – מאגר המים הראשון במושבה, גגו שימש כעמדת תצפית והגנה.

באר ומגדל מים קריית שאול (נמצא בשטחה של שכונת נווה גן)  – הבאר ומגדל המים המקוריים של שכונת קריית שאול.

מגדל מים ומבנים נוספים לשימור ברמת השרון
המבנים המיועדים לשימור

ההמלצה תעבור לאישור מליאת הוועדה המקומית לתכנון ובניה וכשתאושר יחלו שלבי התכנון והביצוע של השימור. אבי גרובר, ראש עיריית רמת השרון, אמר בנושא: "זהו צעד ראשון במסגרת חגיגות המאה לרמת השרון. עד כה לא הייתה מודעות לשמירת המורשת והגיע הזמן לשנות את זה. אנחנו נבנה בית ראשונים ונשמר את המפעלים ההיסטוריים והתרבותיים של העיר על מנת שהדורות הבאים יוכלו ללמוד ולהכיר את התרבות הרמת שרונית המפוארת. הנחתי את הצוות המקצועי להכין תוכנית לבית ראשונים על מנת שנוכל להנחיל את ההיסטוריה ארוכת השנים של רמת השרון לדורות הבאים".

חבר המועצה מיכאל דורון, מחזיק תיק אסטרטגיה ואחראי על חגיגות המאה, הוסיף: ״בימים שרמת השרון עוברת תהליכים עמוקים של התחדשות יש חשיבות עצומה לשימור המורשת, הגנה על נכסי העבר והעלאה על נס את מפעלותיהם של החלוצים וראשוני היישוב מי שבזכותם רמת השרון קיימת״.

ירון גדות חבר מועצת העיר: "עיר ללא כבוד לעבר אין לה עתיד. אחרי שנים של שימור לא מספק של ההיסטוריה ברמת השרון אנחנו תופסים כיוון שיביא לגאווה לקראת ציון 100 שנה להקמת העיר. כתושב נווה גן אני שמח על ההחלטה בוועדה לשמר את מבנה הבאר הישנה ועל הכוונה להקים בו מוזיאון משולב עם בית קפה יחיד בשכונה".

מיכאל דורון חבר מועצת העיר רמת השרון
מיכאל דורון. אחראי על חגיגות המאה של רמת השרון. צילום: אילן לוי

.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן