עיריית הרצליה מציינת את החודש הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים במגוון פעילויות: אנדרטאות עם שמות הנשים שנרצחו, סיירת לתמיכה בנפגעות אלימות, שלטי חוצות, פעילויות בבתי ספר ועוד

שרון יונתן

החודש הבינלאומי למאבק באלימות נגד נשים מקבל השנה בהרצליה ביטוי עוצמתי במיוחד, כאשר גם המרחב הציבורי הופך לחלק מתמונת המצב הקשה שהאלימות הזו גורמת. מדבקות מיוחדות יודבקו בבתי עסק בעיר ולראשונה יוכשרו צוותי הגנים כיצד לזהות אלימות במשפחה. כמו כן, תפעל בעיר סיירת מיוחדת שתלווה נשים המעידות במשטרה על אלימות נגדן. כל זאת לצד הרצאות ופעילויות מעצימות.

גרים בשרון? תהיו היפר לוקאליים

עיריית הרצליה מובילה את כל האירועים הללו באמצעות מינהל נשים, המרכז לשלום המשפחה, מועצת הנשים העירונית ויועצת ראש העיר למעמד האישה. כך למשל, ביום שלישי הקרוב (24 בחודש) יוצבו בשלושה מוקדים מרכזיים בעיר – רחבת בניין העירייה, כיכר דה שליט, שדרות חן, 20 אנדרטאות שעליהן כתובים שמות הנשים שנרצחו בשנה האחרונה. למחרת, ב-25 בנובמבר, תוצב עמדת זיכרון בבניין העירייה, במעמד ראש העירייה, מ"מ וסגנית ראש העירייה ומחזיקת תיק נשים, מנכ"ל העירייה.

בתוך כך, ברחבי העיר נתלו שלטי חוצות תחת הכותרת "נשים קץ לאלימות", במטרה להעלות את המודעות לבעיה שפוגעת בנשים רבות וכן לגרום לאלו שחיות בסביבה אלימה, פיזית נפשית ומילולית, לפנות לקבלת עזרה. בעלי עסקים בעיר קיבלו מדבקות הנושאות אותו סלוגן שאתן ידביקו על חזיתות בתי העסק.

בנוסף, לראשונה עיריית הרצליה מקימה את "סיירת הלב"- סיירת מיוחדת שתלווה נשים הסובלות מאלימות ומעוניינות לפנות למשטרה כדי למסור עדות. הסיירת תורכב מתושבות עיר מתנדבות, אשר יעברו הכשרה מקצועית מטעם המרכז לשלום המשפחה של האגף לשירותים חברתיים בעירייה והמשטרה.

הרצליה לא שותקת! די לאלימות כלפי נשים
הרצליה לא שותקת! די לאלימות כלפי נשים

במטרה לעורר את תשומת לבם של צוותי הגנים בעיר, עירוניים ופרטיים, תועבר להם, לראשונה בעיר, הרצאה מקצועית "זה הילד שבך" על זיהוי סימני אלימות במשפחה ולאן לפנות כשמתעורר חשד לכך. ההרצאה תועבר על ידי נעם טופל, עו"ס קלינית עם התמחות בטראומה, בעלת הכשרה בתחום אבחון הטיפול באלימות במשפחה. בהרצאה ישמעו המשתתפים על הדינמיקה של יחסים אלימים והשפעתם על ילדים ויקבלו כלים שיסייעו להם לזהות סימנים היכולים להצביע על אלימות במשפחה.

בכל החטיבות והתיכונים בעיר יקיימו שיחות ודיונים בנושא האלימות במשך שבוע ימים באמצעות חומרים שרוכזו ע"י מרכז סיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית. עוד במסגרת החודש,  תתקיים הרצאת זום " החיים שאחרי" של ליאת סלה, אחותה של מיכל סלה ז"ל שנרצחה על ידי בעלה, הרצאת זום "חיה בתוכי" של ניר אלימלך, אחיה של  ענת אלימלך שנרצחה על ידי בן זוגה לפני יותר מ-20 שנה, כלת פרס ישראל רות רזניק, אשר הקימה את המקלט הראשון לנשים מוכות תעביר בזום הרצאה לתלמידי מגמת מגדר בתיכון ראשונים. המיזם "אני לא בובה של סיפור"  – סיפורים, תמונות ומידע על אלימות נגד נשים בשילוב סיפורים אישיים יעלה בדף הפייסבוק של מינהל  נשים.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

ועוד באותו נושא: עיריית הרצליה העניקה חסות לפסטיבל הסרטים Docu-TV. במסגרתו יוקרנו שלושה סרטים העוסקים באלימות כלפי נשים מהיבטים שונים. ההקרנות ילוו בהרצאות של  הבמאים. לתושבות ותושבי העיר הסרטים הם ללא תשלום. מידע נוסף והרשמה לאירועים באתר העירוני ובעמודי הפייסבוק של עיריית הרצליה ומינהל נשים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן