"אנחנו מרגישות שאנחנו פשוט שקופות", אמרו עשרות שינניות של כללית סמייל שהפגינו היום בצהריים (ראשון) מול משרדי ההנהלה בתל אביב. הרקע להפגנה היא טענתן על שחיקת שכרן המתמשכת ופגיעה בתנאי עבודתן. בהרצליה מרפאת כללית סמייל נמצאת בבניין שער העיר ברחוב בן גוריון. רשת מרפאות כללית סמייל שייכת לקופת החולים כללית.

דורון כץ נדל"ן מעוניינם לקנות נכס?

השינניות (בתמונה) הניפו שלטים וקראו "די לניצול", עבודה בלי שכר", "אנחנו לא שקופות". אחת השינניות אמרה לאתר "שרון אונליין": "במשך 13 השנים האחרונות בעבודתי בכללית סמייל נשחק שכרי בארבעים אחוז וזאת כתוצאה מרפורמת טיפולי השיניים שביצע שר הבריאות לשעבר, הנחות וביטוחים שנגזרו עם הזמן". לטענת השינניות, מאז שההסתדרות נכנסה לייצג אותן לפני 8 שנים שום דבר לא השתנה: "במקום לדאוג לעובדים, התנאים שלנו רק נפגעים עם הזמן".

השינניות טוענות לפגיעה בנושאים אחרים: "יש עוד דברים לא תקינים. לא משלמים לנו נסיעות ויש שינניות שנוסעות לעבודה ובחזרה על חשבונן. בקשר לימי מחלה, משלמים לנו מחלה מיום השלישי, כך שכדי לקבל כסף צריך להיות חולים שבוע שלם. השינניות בכללית סמייל מופלות לרעה מול שינניות בקופות חולים אחרות".

ואם זה לא מספיק, מתברר שיש למשבר הקורונה השפעה על שכר השינניות באופן ישיר: "חלק נכבד מהשכר שלנו הוא על תפוקות. לפני הקורונה היינו מקבלות שלושה מטופלים בשעה, אבל בגלל ההנחיות החדשות של משרד הבריאות מספר המטופלים לשעה ירד לשניים, כלומר, 30 אחוז פחות, כך שאנחנו כבר מתקרבות להרוויח כמו שכר מינימום, בעוד שהסניפים החדשים שהקופה פותחת בכל הארץ הם מהמפוארים שיש".

על ההפגנה אמרה אחת השינניות: "לא קרה מעולם ששינניות יצאו להפגנה ברחוב. אף פעם לא נאבקנו כי חשבנו שההסתדרות מייצגת אותנו בכבוד, אבל לצערנו זה לא קרה. אין לנו ייצוג בהנהלה ולצערנו אנחנו שקופות לחלוטין".

מכללית סמייל נמסר בתגובה:

דורון כץ נדל"ן מעוניינם למכור נכס?

לפני כשבוע נחתם הסכם קיבוצי עם נציגות העובדים המייצגת גם את השינניות בכללית סמייל. במסגרת ההסכם הגענו להסכמות נרחבות בשורה של נושאים ביניהם גם חזרה לעבודה בטוחה וממוגנת עם ציוד המיגון הנדרש בהתאם להנחיות משרד הבריאות, ואף מעבר לכך. ככל שיש נושאים נוספים, הם ידונו מול ועד העובדים המייצג את כלל העובדים.

הפגנת שינניות כללית סמייל מול משרדי ההנהלה בתל אביב

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן