הוועדה המחוזית לתכנון ובניה תל אביב, בראשות אדר' דניאלה פוסק, הפקידה היום (שלישי) להתנגדויות הציבור את תוכנית 'חוף התכלת' – הקמת רובע עירוני חדש בדרום-מערב הרצליה.

חזקים ביחד. לנדוור

הרובע החדש כולל 12,500 יחידות דיור במבני מגורים בגבהים שונים: בניה נמוכה ומדורגת של 6-8 קומות מכיוון מערב (חוף הים), ושילוב של בניה גבוהה יותר שגם היא מדורגת מ-8 קומות ועד ל-30 קומות באזור התעסוקה בחלקה המזרחי לכיוון מזרח (כביש 2).

בנוסף ליחידות הדיור, הרובע כולל כ-640,000 מ"ר עבור מבני ציבור מקומיים וכלל עירוניים, כ-680,000 מ"ר שטחי תעסוקה, כ-30,000 מ"ר שטחי מסחר, כ-2,000 חדרי מלון. בחודש אוקטובר האחרון פירסמנו ב"שרון און ליין" על דרישת בעלי קרקעות להגיד את זכויות הבנייה בתכנית.

כמו כן, הרובע כולל מגוון שטחים ציבוריים ובהם פארק משמעותי בחלקה המערבי: הפארק החופי הכולל את הפארק הארכאולוגי 'תל מיכל' משתרע על שטח כולל של 690 דונם, זאת בנוסף לכ- 130 דונם של שטחים ירוקים. שטחים פתוחים אלו יוצרים חיבור של חלקי השכונה, דרך הפארקים המשמעותיים בחלקה המערבי ועד לחוף הים. עוד בהיבט הסביבתי, הושם דגש על ניהול מי נגר (גשמים) באמצעות שטחים יעודיים לאיגום והשהיית מי נגר.

הדמיה של חוף התכלת בהרצליה

תכנית חוף התכלת. הדמייה ממבט על

בהיבט התחבורתי, מוצע תקן חנייה מופחת ופרוגרסיבי במטרה להפחית משמעותית את השימוש ברכב פרטי, מאחר והתוכנית נשענת על קו הרכבת הקלה (הקו הירוק) ושירות תחבורה ציבורית משלים.

התוכנית שביוזמת עיריית הרצליה, גובלת בתוכנית תא/3700 בתל אביב (רובע עירוני בצפון-מערב העיר תל אביב) – בדרום, כביש 2 ודרך ישעיהו לייבוביץ' בצפון, רחוב אבא אבן – במזרח, המרינה וקו המצוק הכורכרי לאורך חוף הים  – במערב. התוכנית נערכה ע"י קייזר אדריכלים ומתכנני ערים.

יחד נדליק את האור. חנוכה 2023. פרטים על הדלקת הנרות והפעילוית בעיר, באתר ובפייסבוק של העירייה

להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן