תושבים משכונת מורשה ועובדים במקום מתריעים על הכאוס התעבורתי ומפגעי הבטיחות הרבים ברחוב החרושת, שעבודות הפיתוח בתחומו הופסקו לפני מספר חודשים. העירייה: "מדובר בעבודה יסודית ומורכבת"

שרון יונתן

אחד הפרויקטים שבהם התגאה ראש העירייה, אבי גרובר, בקדנציה הנוכחית הוא שיפוץ ושידרוג רחוב החרושת (בתמונה) באזור התעשייה בשכונת מורשה ברמת השרון. מה שהחל עם  תקוות רבות הפך ללעג על ידי התושבים.

כמו בהרבה דברים, המטרה טובה ונכונה, אבל הביצוע לוקה בחסר. רחוב החרושת היה במשך שנים רבות מוזנח ומסוכן לתעבורה, ללא כביש רחב מספיק, נטול מדרכות ותאורה לקויה ביותר. העירייה יצא לשיפוצו כדי להסדיר את התנועה, להרחיב את הכביש לשני הצדדים, לסלול מדרכות ושביל אופניים, לסדר את התאורה, לחברו לרחוב יגאל אלון ולהכין את החיבור המיוחלת מכביש 4 בעתיד.

אבל, ופה יש אבל גדול, מתישהו לפני הקורונה נעצרו העבודות והשאירו את הרחוב עם כאוס אחד גדול. תושבים התריעו על מסוכנותו ואתמול, בתזמון מדהים להכנת הכתבה נוכחית, אירעה בו תאונת דרכים. את התושבים הסמוכים והעובדים באזור זה לא הפתיע. מה שהפתיע שזה לא קרה כבר מזמן.

מצב הרחוב כעת הוא בכי רע ובעוד כחודש וחצי אמור להיפתח בית הספר היסודי החדש "דבורה עומר" שנבנה על שטח מגרש האימונים בכדורגל, כך שמדי יום יכנסו ויצאו, פעמיים ביום, עשרות הורים שיביאו ויאספו את ילדיהם מבית הספר. נפח התנועה יגדל ועימו המפגעים הבטיחותיים.

תושב שגר בסמיכות לבית הספר אף הוסיף שעם איכלוס המגדל השני ברחוב החלוץ ותוספת נפח התנועה בבוקר לבית הספר יגרום לכאוס תחבורתי שלם שישפיע ויגרום לפקק תנועה ביציאה בדרך דודו דותן. "אנו מבקשים להיפגש עם ראש העיר להסדרת נושא התנועה, חנה וסע והחניות באזור בית הספר".

תאונת דרכים ברחוב החרושת רמת השרון
תאונת הדרכים אתמול ברחוב החרושת. מפגעי בטיחות

תושבת השכונה אמרה אתמול בכעס: "העירייה החלה בשיפוץ הרחוב וזה נראה מבטיח בהתחלה, אבל מאז שהחלה הקורונה הכל תקוע ולא מתקדם. במצבו הנוכחי הרחוב מסוכן מאוד ולא ברור מדוע העירייה מתמהמהת עם העבודות. יש המון מקרים של כמעט תאונה ועובדה שאתמול אכן התרחשה תאונה. כל יציאה של רכב ממתחם סופר "יוחננוף" הופכת לסכנת נפשות. לחשוב שלכביש המסוכן הזה יגיעו עוד מעט עשרות ילדים לבית הספר החדש, זה פשוט עושה חלחלה".

בהרצליה קונים מעסקים מקומיים

תושב אחר הוסיף: "העירייה אמנם הקימה את הכיכר עם רחוב הנביאים וטיפלה בהסדרי התנועה אבל במצב הנוכחי מפגעי הבטיחות ברחוב הם רבים. אין מדרכות, אין מעברי חציה וסימוני תנועה, השוליים צרים ואנשים חונים בחנייה כפולה, כך שזאת סכנת נפשות להולכי רגל. בעלי עסקים וספקים השתלטו על המרחב הציבורי ברחוב, כל אחד מחנה איפה שבא לו, האכיפה לא קיימת והבלאגן חוגג. משהו השתבש שם תוך כדי ביצוע העבודות".

פוסט שעלה אתמול, בעקבות התאונה, הצית מחדש את הדיון בנושא. "זה רחוב ללא מעברי חצייה וללא סימונים על הכביש", כתב אחד התושבים והוסיף: "כל אחד נוהג באמצע הכביש במהירות 80 קמ"ש וחושב שהוא מלך. אין נתיבים, רכבים עוצרים בחנייה כפולה, אין אכיפה בכלל".

תושב אחר היה חריף יותר: "התרענו פה אינסוף פעמים עם צילומים, סרטונים ופוסטים. כל שניה שהרחוב הזה נשאר כפי שהוא זה סכנת נפשות". תושב אחר כתב בציניות: "הרחוב הזה יכול לשמש תפאורה לסדרה פאודה אבל במחשבה נוספת לא נראה לי שיש בעזה רחובות כאלו עלובים". תושב נוסף כתב: "אתמול הייתי ברחוב. נהג משאית נסע והסתובב בבריונות והוא לא היחיד. מלא משאיות שם נוסעות בפרעות. זה המערב הפרוע בלי משטרה ובלי חוקי נהיגה. חונים איפה שרוצים. בושה לרמת השרון".

רחוב החרושת רמת השרון
רחוב החרושת. כאוס תעבורתי

העירייה: עבודה יסודית ומורכבת

מעיריית רמת השרון נמסר בתגובה: "העירייה עושה עבודה יסודית ומורכבת על מנת לבנות תשתיות חדשות ברחוב כחלק משיקום כללי של שכונת מורשה. העבודות כוללת תשתיות חדשות: מים, סיבים אופטיים, ביוב וחשמל לכן הפרויקט מורכב ואורך זמן.

העבודות ברחוב החרושת מחולקות לשלושה שלבים: שלב א' בחיבור עם יגאל אלון הושלם ויפתח לתנועה בזמן הקרוב ביותר. שלב ב' כיכר הנביאים – נותר להשלים את התאורה ותשתיות אופטיות – השטח כבר בשימוש. שלב ג' – תלוי בעבודות הטמנה מאסיביות של חברת החשמל וכן בהזזת גדר אלקו עליה אנו שוקדים בימים אלו. השלמת סלילת שביל אופניים עד בית ספר עומר תבוצע בשנה הקרובה.

רמת השרון הגדילה בשנה האחרונה בעשרות אחוזים את ההשקעה בפרויקטי תשתיות דבר שנותן וייתן בשנים הקרובות את אותותיו בעיר לטובת התושבים.


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון אונליין"

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר יונה לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

קבוצת נדל"ן לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן