עמותת הרצליה חופשית פנתה למשרד הבריאות בטענה כי הפרסום של חב"ד על כך שמצה שמורה מונעת הידבקות בקורונה הוא למעשה הטעיית הציבור

שרון יונתן

האם מצה שמורה של חב"ד עשויה למנוע הידבקות במחלת הקורונה? תלוי כמובן את מי שואלים. בשבוע שעבר הופצה מודעה בדף הפייסבוק של חב"ד ובלוחות מודעות בעיר ובה נראית תמונה של מצה שמורה עם הכיתוב: "טועמים מצת חב"ד וניצלים מן הקורונה. אוכלים מצה שלמה וזוכים לרפואה שלמה. המצה מחכה לך בבתי חב"ד".

מתחברים המרכז לטיפול רגשי

מי שלא אהבו את הפרסום הם חברי עמותת הרצליה חופשית (בתמונה) שטוענים כי מדובר בהטעייה של ציבור תושבי הרצליה. חברי העמותה פנו בסוף השבוע לדליה חנופה, מזכירת הועדה לבדיקת הטעיית הציבור במשרד הבריאות, וציינו כי: "להבנתנו מדובר בפרסום מטעה שאף עלול לסכן את הציבור. נבקש לכן לפעול מיידית כנגד המפרסם בכדי למנוע סכנה מציבור תושבי הרצליה". בעמותה טוענים כי לפי מיטב ידיעתם פנו גם תושבים בעיר והתלוננו על כך.

הרב הלפרין, רב מוסדות חב"ד בהרצליה והסביבה, מסר בתגובה:

"אנו שמחים על הסבת תשומת הלב לקריאתנו, לקבל מצה שמורה-חבד ולהינצל מהקורונה. בזוהר הקדוש מובא על מצה-שמורה שהיא מאכל האמונה ומאכל הרפואה. כידוע, יש תרופות רפואיות ויש מרפא של סגולה. כמו זו של המצה עליה מדבר הזוהר. ‏הרבי מליובאוויטש מלך המשיח שליטא בכוונות עצומות החדיר במצות השמורה שנאפית במאפיות המשתייכות אליו את סוד הרפואה הסגולי מהזוהר ואכן ניסי רפואה רבים ומדהימים התרחשו לחולים במגוון מחלות, אשר הבריאו לחלוטין כנגד כל הסיכויים. לכן כעת אנו מציעים לכולם את הסגולה הנפלאה, שהיא מצווה גדולה. מאהבתנו לכל הציבור היקר. כמובן שאנו שומרים בנאמנות את כל ההוראות וכך מציעים לנהוג לכל הציבור ואין בכך שום סתירה אדרבה התורה מורה שבמקרה כגון זה יש לנהוג בהתאם לדעת המומחים. יחד עם זאת, יש להבין שכל התופעה היא אצבע אלוקים אשר כל הקידמה האנושית עומדת אין-אונים, הרי כדאי שנתקרב ל-ה' ומתוך אהבה ואחדות ישמע לכל תפילתנו ויחיש את ישועתנו מצרה זו עד לגאולה השלימה שזו אחד מהסימנים על ביאתה תיכף ומיד ממש".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת הוד השרון לחץ כאן

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן