כך אומרים תושבים ממרכז רמת השרון לאור הכוונה לפתוח חנות בשר בשדרות ויצמן 1. התושבים חוששים ממפגעים תברואתיים וכבר החלו להתארגן להגשת התנגדות

שרון יונתן

"אנחנו לא נסכים ולא ניתן שיפתחו לנו חנות בשר מתחת לבית", כך אמרו השבוע דיירים המתגוררים בבנין המשותף הארוך במרכז רמת השרון, שקצהו אחד ברחוב מוריה 40 וקצהו השני ברחוב סוקולוב 69 (בנק לאומי).

התרעומת של התושבים נובעת מכוונה של בעל עסק לפתוח חנות בשר (אטליז) ברחוב שדרות ויצמן 1, במקום שפעלה במשך עשרות שנים חנות "יוני קוסמטיקה" עד לפני מספר חודשים.

התושבים חוששים ממפגעי תברואה קשים שיווצרו עם פתיחת חנות הבשר. "לכל המתחם של הבתים והחנויות יש פחי אשפה משותפים. איפה חנות הבשר תזרוק את שאריות הבשר אם לא בפחים אלו?", תוהה תושבת המתגוררת ברחוב מוריה 40 ומוסיפה בדאגה: "גם במצב הנוכחי יש מאחורינו את סופר "ברקת" שגובל בבתים. הסירחון הוא בלתי נסבל כבר עכשיו עם מלא חתולים ועכברושים ואחת לשבוע מגיע רכב ששואב את הביוב שיוצא משם. במידה ותיפתח חנות בשר המקום יהיה יותר מסריח ויותר מגעיל ומסוכן לציבור. קשה לנו לדמיין בכלל איך האזור הזה יראה עם חנות בשר לידנו. כמו שהייתה התנגדות לפתיחת טיב טעם באוסישקין ככה אנחנו נתנגד גם".

התושבת מציינת בעיה נוספת שעשוית לצוץ: "פתיחת חנות בשר תכניס לאזור שלנו משאיות שיבואו לפרוק סחורה לפנות בוקר, לא תהיה להם חניה והם יפריעו לשכנים".

תושבת נוספת ציינה כי כבר פנתה לוטרינר העירוני והתושבים שוקלים פנייה גם לעורך דין כדי שיגיש התנגדות למתן רישוי לחנות מסוג זה. התושבת ציינה כי הדיירים זועמים ולא יהיו מוכנים לשאת בפתיחת חנות בשר מתחת לחלון ביתם:

"אנחנו לא מתכוונים לוותר גם אם נשב מול החדר של ראש העירייה. יש שוק באזור התעשייה ולשם מתאימה חנות כזו, לא כאן במרכז העיר. גם ככה יש כאן זוהמה מהסופר ועוד דברים, אז לא צריך להוסיף לזה. לא ניתן שזה יצא לפועל. אנחנו רוצים למנוע זאת מראש ולהבהיר את עמדתינו".

מהעירייה נמסר בתגובה:

"בעירייה לא התקבלה פניה לפתיחת חנות בשר. אם וכאשר תוגש הבקשה היא תיבחן".


להצטרפות לקבוצות הוואצאפ של "שרון און ליין"

קבוצת רעננה לחץ כאן

קבוצת הרצליה לחץ כאן

קבוצת רמת השרון לחץ כאן

קבוצת כפר סבא לחץ כאן

קבוצת כפר שמריהו לחץ כאן

לדף הפייסבוק של "שרון און לייין" לחץ כאן

לעמוד האינסטגרם של "שרון און ליין" לחץ כאן